iOSGryPrzygodoweThis War of Mine
This War of Mine ikona

This War of Mine

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Gra This War of Mine to mobilne wydanie hitu rodzimego 11 bit studios. Opowieść o wojnie, w której zamiast w rolę żołnierza wcielamy się w walczącego o przeżycie cywila zebrała bardzo dobre oceny zarówno wśród dziennikarzy jak i graczy. W świat gry możemy teraz wsiąknąć także na naszych tabletach z systemem iOS oraz Android.

Akcja gry przedstawia historię grupki osób zaskoczonych przez wielki konflikt. Kto to dokładnie będzie jest uzależnione od danej partii. Za każdym razem możemy natknąć się na zupełnie innych ludzi, o innej historii, choć to akurat nie ma większego wpływu na samą rozgrywkę. Znacznie ważniejsza jest specjalizacja ocalałych. W zespole znajdzie się np. poszukiwacz z plecakiem, który będzie idealny do nocnych eskapad po dobra materialne, kucharz, czy też sprinter.

Rozgrywkę podzielono na dni oraz noce, które diametralnie się od siebie różnią. Kiedy widno, jesteśmy we własnym domu. Da się tu odpoczywać, leczyć rany z użyciem dostępnych środków, zaspokajać głód spożywając posiłki (o ile posiadamy jakąś żywność), a także wytwarzać nowe meble i przedmioty. Wraz z nastaniem nocy możemy opuścić nasze schronienie i wyruszyć na szaber.

Wydanie mobilne nie utraciło nic z klimatu wersji PC, jednak prawdziwym wyzwaniem było dopasowanie interfejsu do specyfiki urządzeń z ekranem dotykowym. Sztuka ta udała się autorom dobrze, ale nie idealnie. Gra obecnie obsługuje jedynie tablety, ale nawet na nich możemy mieć drobne problemy z nawigacją. Zwłaszcza przy mniejszych ekranach iPadów Mini. Przydatny okazuje się rysik. Zamiast zaprojektowanego od nowa interfejsu zazwyczaj witają nas rozwiązania znane z wersji PC tylko odpowiednio powiększone.

This War of Mine może odstraszać również ceną. Jest wysoka, do tego bez możliwości sprawdzenia pobrania demo. Jeżeli nie mieliście wcześniej okazji grać w This War of Mine, a dysponujecie odpowiednim tabletem, warto rozważyć jej zakup. To jedna z lepszych produkcji jakie trafiły na urządzenia mobilne w 2015 roku.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań429
Data aktualizacji13 paź 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
This War of Mine ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)