THQ ogłasza upadłość, firmę chce przejąć Clearlake Capital Group

20.12.2012 12:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bankructwo zazwyczaj nie oznacza nic ciekawego, ale w przypadku nie radzącego sobie od dłuższego czasu finansowo THQ ogłoszenie upadłości może wbrew pozorom przyczynić się do podźwignięcia się wydawcy gier do nowego, lepszego życia. Przejdzie przekształcenie za sprawą sporego zastrzyku gotówki — za 60 milionów dolarów praktycznie cały jej dorobek wykupi wkrótce Clearlake Capital Group. O ile naturalnie nie będzie lepszych ofert.

Obraz

Szef THQ Jason Rubin wyjaśnia, że pod skrzydła zamożnego Clearlake wpadłyby wszystkie podległe wydawcy studia deweloperskie, własność intelektualna (czyli marki czy technologia), a także kontrakty biznesowe. Nabywca zapewnić ma środki na pokrycie kosztów bieżących operacji, a po wykupie zainwestować spore pieniądze w dalszy rozwój firmy. Na przebicie oferty Clearlake ewentualni zainteresowani mają teraz 30 dni, potem transakcja dojdzie do skutku. Tak czy siak, THQ nie zginie. Spokojni możemy być o nadchodzące pozycje, jak Metro: Last Light.

Co ciekawe, we wniosku upadłościowym doszukamy się szeregu tytułów dotąd trzymanych mocno w tajemnicy. Vigil Games od Darksiders pracuje nad tajemniczym projektem Crawler, Relic Entertainment nad grą o roboczej nazwie Atlas, Turtle Rock Studios dynamiczną grą akcji Evolve, a uciekinier z Ubisoftu Patrice Désilets, współtwórca serii Assassin's Creed, czymś o nazwie 1666. Do tego należy dorzucić przynajmniej kolejne Saints Row.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)