Thunderbird 68 lepiej wykrywa phishing, wymaga nowych rozszerzeń

Thunderbird 68 lepiej wykrywa phishing, wymaga nowych rozszerzeń

Thunderbird 68 lepiej wykrywa phishing, wymaga nowych rozszerzeń
Thunderbird 68 lepiej wykrywa phishing, wymaga nowych rozszerzeń
28.08.2019 14:13

Thunderbird, popularny darmowy klient poczty, został wydany w wersji 68. Zmian jest sporo i dlatego Thunderbird 68 nie jest na razie rozprowadzany kanałem automatycznych aktualizacji. Jeśli chcesz sprawdzić nowości, musisz ściągnąć i zainstalować Thunderbirda 68 samodzielnie.

Thunderbird 68 – co nowego?

Najwięcej skorzystają osoby korespondujące w wielu językach. Thunderbird 68 pozwala zainstalować różne pakiety językowe i korzystać z różnych systemów sprawdzania pisowni w rozmowach. By było to możliwe, musisz przestawić wartość ustawienia intl.multilingual.enabled na „True” i wybrać pakiety w ustawieniach zaawansowanych.

Przy logowaniu się do poczty Yandex można skorzystać z autoryzacji OAuth. Wszystkie konta IMAP powinny działać stabilniej dzięki wprowadzeniu podtrzymywania połączenia TCP keepalive. Podczas przekazywania załączników zaś można przekazywać dalej linki do plików, zamiast ponownie wysyłać je na serwer poczty.

ciemny motyw Thunderbirda 68 na systemie macOS
ciemny motyw Thunderbirda 68 na systemie macOS

Ponadto ustawienia programu będą wyświetlane jako karta, a nie nowe okno. W interfejsie pojawiło się nowe menu, pozwalające szybko uruchomić niektóre narzędzia i akcje. Ciemna skórka Thunderbirda została uzupełniona o ciemną listę e-maili. Ponadto poprawione zostało wykrywanie e-maili z kampanii phishingowych i oszustw.

Thunderbird 68 znajduje się w naszej bazie programów dla Windowsa i macOS-a.

Przed aktualizacją warto zrobić kopię zapasową wszystkich profili i folderów z korespondencją. Warto pamiętać, że po aktualizacji ze starszych wersji niektóre rozszerzenia zostaną wyłączone, jeśli autorzy nie dostosowali ich do nowego Thunderbirda. Thunderbird 68 obsługuje wyłącznie te skórki i słowniki, które korzystają z API WebExtensions.

Thunderbird 68 w wersji dla Windowsa jest dostępny jako pakiet MSI i samodzielny instalator. W środowiskach enterprise można wdrażać go z użyciem Windows Group Policy lub pliku JSON. Aktualizacja 68.1 będzie rozprowadzana automatycznie także dla użytkowników Thunderbirda 60.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)