Thunderbird w 2019 roku: Mozilla obiecuje duże zmiany w kluczowych elementach

Thunderbird w 2019 roku: Mozilla obiecuje duże zmiany w kluczowych elementach

Thunderbird w 2019 roku: Mozilla obiecuje duże zmiany w kluczowych elementach
02.01.2019 21:43

Użytkownicy Thunderbirda, jednego z lepszych klientów poczty, otrzymali w połowie 2018 roku większą aktualizację. Program w wersji 60 przyniósł spory zestaw pozytywnych zmian. Jednakże, od tego momentu Mozilla nie pokusiła o większe nowości. Nie oznacza to jednak, że rozwój Thunderbirda ma wyhamować – wręcz przeciwnie, twórcy obiecują kolejne duże usprawnienia.

Na oficjalnym blogu pojawił się nowy wpis, który przedstawia planowany rozwój Thunderbirda w 2019 roku. We wstępie, Mozilla pochwaliła się zmianami wprowadzonymi w zeszłym roku i oczywiście wydaniem programu w wersji 60. Jak dowiadujemy się w dalszej części wpisu, nowe wydanie zostało dobrze przyjęte przez użytkowników. Ponadto, aktualizacja pobudziła społeczność, która wysłała do Mozilli mnóstwo wiadomość zawierających pochwały za najnowszą wersję, ale także propozycje zmian, które powinny trafić do kolejnych aktualizacji.

Thunderbird 60
Thunderbird 60

Rozwój Thunderbirda, dzięki większemu zespołowi, powinien teraz przyspieszyć. Mozilla pokazuje tym samym, że program będący jedną z ciekawszych alternatyw dla Outlooka, cały czas jest niezwykle ważny. Owszem, ma skromniejszą bazę użytkowników niż przeglądarka Firefox, ale społeczność wokół niego skupiona jest odpowiednio silna.

Jednym z celów, który Mozilla wyznaczyła sobie w rozwoju klienta poczty, jest wprowadzenie odczuwalnych usprawnień w kodzie. Program ma przyspieszyć – twórcy chcą skupić się na płynności interfejsu i ogólnej wydajności aplikacji. Mają sięgnąć po nowsze technologie, a także popracować nad lepszym wykorzystaniem wielu rdzeni w procesorach.

Interfejs będzie kolejnym elementem, który ma doczekać się większych zmian. Główne założenie to poprawa komfortu użytkowania. Dodatkowo, ulepszona ma zostać integracja z Gmailem i powiadomieniami w obsługiwanych systemach operacyjnych.

Jak najbardziej można mówić o dobrych wiadomościach dla użytkowników Thunderbirda. Zwłaszcza, że prace mają być prowadzone z wzięciem pod uwagę informacji zwrotnych pochodzących od społeczności. Tymczasem, najnowszą wersję programu znajdziecie w naszej bazie oprogramowania. Thunderbird dostępny jest na Windowsa i macOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (123)