TikTok już nie na szczycie. Ogłoszono najchętniej pobieraną aplikację na świecie

TikTok już nie na szczycie. Ogłoszono najchętniej pobieraną aplikację na świecie

Telegram najchętniej pobieraną aplikacją w styczniu. TikTok spadł na drugie miejsce (fot. Pixabay)
Telegram najchętniej pobieraną aplikacją w styczniu. TikTok spadł na drugie miejsce (fot. Pixabay)
05.02.2021 20:30, aktualizacja: 05.02.2021 23:12

Początek 2020 roku przyniósł znakomite wiadomości dla aplikacji TikTok, która przegoniła komunikator WhatsApp pod względem ilości pobrań. Następnie popularne oprogramowanie przez cały rok nie dało się zepchnąć z fotelu lidera. Zmiana nastąpiła dopiero teraz.

Według najnowszych wyników badań opublikowanych przez firmę Sensor Tower, w styczniu 2021 roku najchętniej pobieraną aplikacją na świecie był Telegram - komunikator założony przez rosyjskiego przedsiębiorcę Pawła Durowa. W pierwszym miesiącu nowego roku pobrało go aż 63 miliony osób - to o 3,8 razy więcej niż w styczniu 2020 roku.

Zdaniem komentatorów, rosnąca popularność Telegrama ma związek z masowym napływem użytkowników WhatsAppa, którym nie odpowiada tamtejsza nowa polityka prywatności. Z tego samego powodu, trzecie miejsce w styczniowej klasyfikacji zajął komunikator Signal. Srebrny medal przypadł wspomnianemu TikTokowi.

Warto zaznaczyć, że komunikatory Telegram i Signal zajmują dwa pierwsze miejsca pod względem pobrań w Google Play, jednak pozycja lidera w App Store wciąż należy do TikToka. Całe zestawienie można zobaczyć poniżej.

Telegram najchętniej pobieraną aplikacją w styczniu. TikTok spadł na drugie miejsce (fot. Sensor Tower)
Telegram najchętniej pobieraną aplikacją w styczniu. TikTok spadł na drugie miejsce (fot. Sensor Tower)

Przypomnijmy, że Telegram skupia się na wymianie wiadomości tekstowych. Za jego pomocą można przesyłać również m.in. zdjęcia oraz nagrane pliki dźwiękowe. Podobnie jak w aplikacji WhatsApp nasza identyfikacja odbywa się za pomocą numeru telefonu. Dzięki temu w książce ujrzymy wszystkich znajomych, którzy korzystają z oprogramowania. Komunikator dobrze spisuje się w prowadzeniu grupowych czatów. Łączna liczba użytkowników Telegrama przekroczyła już 500 milionów

Aplikacja Telegram na Androida i iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)