Tinder skończy z fałszywymi profilami? Aplikacja sprawdzi dokumenty tożsamości

Tinder będzie weryfikował dokumenty tożsamości swoich użytkowników
Tinder będzie weryfikował dokumenty tożsamości swoich użytkowników
Źródło zdjęć: © Getty Images | SOPA Images
Karolina Modzelewska

17.08.2021 18:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularny serwis randkowy Tinder planuje wdrożyć zmianę, która pomoże w tworzeniu bezpiecznej społeczności. Chodzi o system weryfikacji użytkowników uwzględniający dokumenty tożsamości.

Tinder ogłosił, że w nadchodzących miesiącach udostępni nową opcję weryfikacji tożsamości użytkownikom na całym świecie. Początkowo weryfikacja będzie miała dobrowolny charakter, ale twórcy aplikacja zakładają, że rozwiązanie będzie ewoluowało w miarę zdobywanej wiedzy i danych wyjściowych na jego temat.

Tinder będzie weryfikował dokumenty tożsamości swoich użytkowników

Na oficjalnej stronie aplikacji możemy przeczytać: "Tinder weźmie pod uwagę zalecenia ekspertów, informacje od naszych członków, jakie dokumenty są najbardziej odpowiednie w każdym kraju oraz lokalne przepisy i regulacje, ponieważ ustala, w jaki sposób funkcja zostanie uruchomiona". Jej ostateczny kształt nie został więc jeszcze przesądzony.

- Weryfikacja tożsamości jest złożona i pełna niuansów, dlatego stosujemy podejście oparte na testach i uczeniu się – podkreślił Rory Kozoll, dyrektor ds. produktów zaufania i bezpieczeństwa w aplikacji. Dodał: - wiemy, że jedną z najcenniejszych rzeczy, które Tinder może zrobić, aby członkowie czuli się bezpiecznie, jest zapewnienie im większej pewności, że ich match'e są autentyczne i większej kontroli nad tym, z kim wchodzą w interakcje. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi członkowie na całym świecie dostrzegą korzyści płynące z interakcji z osobami, które przeszły przez nasz proces weryfikacji tożsamości. Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym jak najwięcej osób zostanie zweryfikowanych na Tinderze.

W ciągu ostatnich dwóch lat Tinder wdrożył wiele rozwiązań, które mają poprawić bezpieczeństwo jego użytkowników. Wśród nich można wymienić m.in. weryfikację za pośrednictwem zdjęć czy czaty wideo. Tinder ogłosił również, że zintegruje się z Garbo, pierwszą w swoim rodzaju platformą non-profit do "sprawdzania przeszłości", którą założyły kobiety. Platforma działa na razie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, gdzie zapewnia dostęp do rejestrów i raportów m.in. na temat przestępstw seksualnych.

- Stworzenie naprawdę sprawiedliwego rozwiązania do weryfikacji tożsamości jest trudnym, ale krytycznym projektem w zakresie bezpieczeństwa i oczekujemy od naszych społeczności oraz ekspertów, aby pomogli nam w kształtowaniu naszego podejścia – powiedziała Tracey Breeden, wiceprezes ds. Bezpieczeństwa i Rzecznictwa Społecznego w Match Group.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także