To już pewne – aplikacje z Androida uruchomimy na Chrome OS-ie #io16

To już pewne – aplikacje z Androida uruchomimy na Chrome OS-ie #io16

To już pewne – aplikacje z Androida uruchomimy na Chrome OS-ie #io16
19.05.2016 11:45, aktualizacja: 19.05.2016 11:57

W ostatnim czasie informowaliśmy o przypadku pewnego użytkownika Chrome OS-a, który zauważył, że w ustawieniach tego systemu w kanale deweloperskim pojawiła się możliwość uruchamiania aplikacji z Androida na Chrome OS-ie. Dziś wiemy już oficjalnie – wkrótce na pulpitowym systemie Google będzie można uruchomić aplikacje z systemu mobilnego.

Na Reddicie zauważono bowiem, ze opis zamkniętej sesji Optimizing Android apps for productivy zawiera konkretne potwierdzenie oczekiwanych od dawna funkcji Chrome OS-a. Informację szybko jednak usunięto, znaleźć można ją na łamach 9to5google.

Dziś ogłaszamy, że dodajemy najlepsze mobilne aplikacje na świecie, aplikacje z Androida i Google Play, do najlepszej przeglądarki na świecie, Chrome’a! Dołącz do sesji i przetestuj aplikacje z Androida na Chrome OS. Otrzymasz informacje od naszych zaprzyjaźnionych inżynierów o tym, jak zoptymalizować twoją aplikację na Chromebooki. O, i będziemy także pierwszym 50 deweloperom rozdawać Chromebooki, aby już teraz mogli testować swoje aplikacje na Chromie.

350177347213027265

W tej chwili szczegóły wspomnianej sesji informują jedynie o nowych funkcjach w Androidzie M i Androdizie N, między innymi trybie dzielonego ekranu. Trudno jednak zakładać, aby tak szczegółowa informacja o androidowych aplikacjach na Chorme OS-ie była kwestią pomyłki – wygląda na to, że Google chce po prostu jeszcze wstrzymać się z oficjalnym komunikatem na ten temat.

A to z kolei może oznaczać, ze na premierę Google Play w Chromie przyjdzie jeszcze poczekać. Nie ma wątpliwości, że Google nie może sobie pozwolić na przedwczesną premierę – mowa przecież o nowości w Chrome OS-ie, która sprawi, ze system ten szybko może wyrosnąć na jednego z liderów, przedsięwzięciu być może większym niż Windows Universal Platform, który w tej chwili priorytetem dla Microsoftu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)