To już pewne, smartfon z Tizen OS żyje i pojawi się w styczniu

To już pewne, smartfon z Tizen OS żyje i pojawi się w styczniu

To już pewne, smartfon z Tizen OS żyje i pojawi się w styczniu
22.12.2014 12:07, aktualizacja: 22.12.2014 12:31

Premiera smartfonu Samsunga z Tizen OS była już wiele razy przekładana, a nawet ten model miał zostać anulowany. Najnowsze informacje sugerują, że już w styczniu Samsung Z1 pojawi się w Indiach, niestety jego specyfikacja nie zachwyca, ale zaletą ma być przede wszystkim niska cena.

Plotki o smartfonie Samsunga działającym pod kontrolą Tizen OS krążą po sieci już od dłuższego czasu. Ten model zapowiadany był już wielokrotnie, ale jego premiera była przesuwana lub nawet w sierpniu dowiedzieliśmy się, że projekt został anulowany. Kolejne informacje o wyczekiwanym urządzeniu z Tizen OS pojawiły się na początku tego miesiąca. Dowiedzieliśmy się, że Samsung Z1 nie będzie topowym urządzeniem wyposażonym w duży wyświetlacz i wydajny czterordzeniowy procesor, jak sugerowały wcześniejsze plotki. Model nazwany Z1 będzie typowym przeciętniakiem, dla rozwijających się rynków, a jego cena ma wynosić poniżej 100 dolarów.

350129376102475713

Najnowsze informacje dotyczące Samsunga Z1 potwierdzają przypuszczenia o których pisaliśmy na początku grudnia. Działający pod kontrolą Tizen OS model nie zachwyca specyfikacją i przy topowych smartfonach wypada słabo. Jednak jego zaletą ma być przede wszystkim niska cena, dostosowana do klientów mieszkających w krajach rozwijających się. Z1 zostanie wyposażony w 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 512 MB RAM oraz kamerę 3MP. Łączność zapewni nam moduł 3G i WiFi. Premiera Samsunga Z1 ma odbyć się 18 stycznia w Indiach, jego cena ma wynosić 90 dolarów.

Dodatkowo w sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające Samsunga Z1, a także zrzuty ekranu z Tizen OS. Wyraźnie widać, że tworzony między innymi przez Koreańczyków, mobilny system operacyjny pod względem wyglądu przypomina dobrze znaną nakładkę TouchWiz.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obecna wersja nakładki na Androida od Samsunga jest naprawdę dopracowana i intuicyjna, a więc zastosowanie podobnych rozwiązań w Tizen OS sprawi, że korzystanie z tego systemu powinno być proste i intuicyjne, nawet dla osoby mającej pierwszy kontakt ze smartfonem. Wadą może być dostęp do niewielkiej liczby aplikacji, ale Samsung w swoich modelach z Androidem już wielokrotnie pokazał, że potrafi stworzyć aplikacje, która są w stanie zastąpić większość aplikacji od Google.

Samsung Z1 nie jest pierwszym smartfonem z mało popularnym systemem operacyjnym, który ma podbić rynki krajów rozwijających się. Jednak za tym modelem stoi producent, który w przypadku urządzeń z Androidem pokonał Sony, HTC czy Motorolę. Samsung ma odpowiednie środki i doświadczenie, aby z wykorzystaniem Z1 zdominować sprzedaż w takich krajach jak Indie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)