To już pewne: za zakupy na Steamie wkrótce zapłacimy bitcoinami

To już pewne: za zakupy na Steamie wkrótce zapłacimy bitcoinami

To już pewne: za zakupy na Steamie wkrótce zapłacimy bitcoinami
22.04.2016 15:23

Nieoficjalne informacje, czy raczej spostrzeżenia redditowej społeczności, pozwoliły kilka miesięcy temu stwierdzić, że Valve pracuje nad nową metodą płatności, która wkrótce trafi na Steama. Chodziło wówczas o możliwość robienia zakupów w popularnej usłudze z wykorzystaniem bitcoinów. Dziś zostało już to oficjalnie potwierdzone, opublikowano także dodatkowe informacje.

Obraz

Można mieć jednak pewne wątpliwości co do wiarygodności opublikowanych na Reddicie informacji. Udostępniono tam bowiem zrzut ekranu z zamkniętego forum Steamworkd Development. Niemniej inni użytkownicy potwierdzają, że znalazł się tam wpis zatytułowany Obsługa bitcoinów wkrótce!.

Bitcoiny stają się coraz popularniejszą metodą płatności online w części państw, uruchamiamy zatem system, który chroni naszych partnerów do ryzyka i jednocześnie stanowi wartość dla końcowego użytkownika.

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, Steam będzie wykorzystywał do obsługi płatności zewnętrzną usługę, najprawdopodobniej serwis bitpay.com. W ten sposób nowa metoda płatności ma zostać wprowadzona bez jakichkolwiek utrudnień zarówno dla deweloperów, jak i dla kupujących.

Ceny niezmiennie pozostaną wyświetlane w tradycyjnych walutach, żądana przez producenta kwota będzie zatem automatycznie przeliczana na bitcoiny uwzględniając kurs dzienny. Twórcy gier będą otrzymywać pieniądze także w tradycyjnej walucie, a cały proces ma się odbywać natychmiastowo, jak przystało na kryptowalutę, bez pośrednictwa Valve’a. Nie została natomiast opublikowana informacja, kiedy na Steamie będziemy mogli płacić bitcoinami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)