10 pytań do... Mobile Vikings

Na początku chciałbym bardzo podziękować @djDziadkowi za zgodę na użycie tytułu "10 pytań do..." we wpisie. :)

Jednocześnie przepraszam za zaistniałą na początku sytuację.

Mobile Vikings

Mobile Vikings to operator MVNO działający na terenie Polski. W naszym kraju firma rozpoczęła działalność w grudniu ubiegłego roku. Firma oferuje swoje usługi także mieszkańcom Belgii i Holandii.

Oferta

Oferta operatora przeznaczona jest głównie dla osób, które korzystają z Internetu mobilnego. Po każdym doładowaniu otrzymujemy dodatkowo pakiet 2 GB transferu. Natomiast po wykorzystaniu transferu lub, gdy w ciągu miesiąca nie doładowaliśmy naszego konta, możemy nadal bezpłatnie korzystać z Internetu, jednakże z ograniczoną prędkością.

Przy każdym doładowaniu klient otrzymuje także pakiet 2000 SMSów do wszystkich sieci (ważny miesiąc). Stawka za minutę połączenia wynosi 19 lub 29 groszy, w zależności od tego, jaka była nasza ostatnia kwota doładowania.

Wikingowie mogą zaoferować bardzo ciekawą ofertę ze względu na sposób działania. Nie reklamują się w mediach, a jako środek przekazu intormacji o ofercie wykorzystują wyłącznie polecenia obecnych klientów. Za polecenie sieci znajomemu użytkownik dostaje punkty, które może wymienić na doładowanie lub pakiet rozmów do sieci korzystających z infrastruktury P4.

Od strony technicznej

Użytkownicy Wikingów korzystają z przekaźników Play (P4), a także infrastruktury T-Mobile (jako roaming). Zarówno startery, jak i doładowania dostępne są wyłącznie na stronie operatora.

Wyjątkową cechą Mobile Vikings jest pomoc techniczna - dostępna zarówno przez e-mail i telefon, ale też za pomocą Facebooka.

Niedawno sprawdziłem także, jak sprawuje się Internet od tego operatora. Wszystkich zaciekawionych odsyłam do jednego z moich wpisów.

Pytania

Po kontakcie z Wikingami otrzymałem informację, iż bardzo chętnie odpowiedzą na pytania użytkowników. Na pytania czekam do 13 kwietnia (do końca dnia).

Za najciekawsze z nich Wikingowie zaoferowali drobne upominki dla zarejestrowanych użytkowników.