Tommy Hilfiger wprowadził prawdopodobnie najbardziej bezsensowne smartubrania

Tommy Hilfiger wprowadził prawdopodobnie najbardziej bezsensowne smartubrania

Nowe kolekcja ubrać nagradza za ich noszenie, depositphotos
Nowe kolekcja ubrać nagradza za ich noszenie, depositphotos
26.07.2018 11:47, aktualizacja: 26.07.2018 20:46

Jedna z większych marek odzieżowych, Tommy Hilfiger, zainteresowała się tematem inteligentnych ubrań. Wprowadzona została nowa linia męskiej i damskiej odzieży. Tommy Jeans Xplore to ubrania wyposażone w znacznik Aware z modułem Bluetooth, który łączy się z mobilną aplikacją.

Smartubrania kojarzą nam się raczej z możliwością zbierania danych dotyczących aktywności fizycznej, temperatury ciała czy nawet informowania o nowym powiadomieniu na smartfonie. Owszem dla większości osób to wciąż zbędny gadżet. Jednak Tommy Hilfiger poszedł o jeszcze krok dalej, wypuszczając inteligentne ubrania, które… nagradzają za ich noszenie.

źródło: techcrunch.com
źródło: techcrunch.com

Nowa linia Tommy Jeans Xplore składa się z bluz, koszulek, jeansów, czapek czy toreb. Ubrania łączą się z wykorzystaniem Bluetooth z mobilną aplikacją wydaną na iOS-a. Po podłączeniu, oferowana jest możliwość zbierania punktów za noszenie ubrań. Punkty można także zwiększać chodząc po ikonach w kształcie serca z logo Tommy Hilfiger, które rozmieszczone są na mapie dostępnej w aplikacji.

Nie zabrakło możliwości rywalizacji ze znajomymi. Ponadto zebrane punkty będzie można wymienić m.in. na karty podarunkowe, bilety na koncerty czy wizyty w archiwach marki. Celem jest stworzenie społeczności, która będzie skupiona wokół nowych smartubrań

źródło: techcrunch.com
źródło: techcrunch.com

Kolekcja ubrań dostępna jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Raczej nie ma powodu, aby żałować ich braku w Polsce. Nie oferują one żadnej funkcji, która byłaby faktycznie użyteczna. Za czapkę należy zapłacić 29 dolarów, za bluzę 99 dolarów, natomiast za kurtkę jeansową 139 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)