Tommy Hilfiger wprowadził prawdopodobnie najbardziej bezsensowne smartubrania

Tommy Hilfiger wprowadził prawdopodobnie najbardziej bezsensowne smartubrania26.07.2018 11:47
Nowe kolekcja ubrać nagradza za ich noszenie, depositphotos
Nowe kolekcja ubrać nagradza za ich noszenie, depositphotos

Jedna z większych marek odzieżowych, Tommy Hilfiger, zainteresowała się tematem inteligentnych ubrań. Wprowadzona została nowa linia męskiej i damskiej odzieży. Tommy Jeans Xplore to ubrania wyposażone w znacznik Aware z modułem Bluetooth, który łączy się z mobilną aplikacją.

Smartubrania kojarzą nam się raczej z możliwością zbierania danych dotyczących aktywności fizycznej, temperatury ciała czy nawet informowania o nowym powiadomieniu na smartfonie. Owszem dla większości osób to wciąż zbędny gadżet. Jednak Tommy Hilfiger poszedł o jeszcze krok dalej, wypuszczając inteligentne ubrania, które… nagradzają za ich noszenie.

źródło: techcrunch.com
źródło: techcrunch.com

Nowa linia Tommy Jeans Xplore składa się z bluz, koszulek, jeansów, czapek czy toreb. Ubrania łączą się z wykorzystaniem Bluetooth z mobilną aplikacją wydaną na iOS-a. Po podłączeniu, oferowana jest możliwość zbierania punktów za noszenie ubrań. Punkty można także zwiększać chodząc po ikonach w kształcie serca z logo Tommy Hilfiger, które rozmieszczone są na mapie dostępnej w aplikacji.

Nie zabrakło możliwości rywalizacji ze znajomymi. Ponadto zebrane punkty będzie można wymienić m.in. na karty podarunkowe, bilety na koncerty czy wizyty w archiwach marki. Celem jest stworzenie społeczności, która będzie skupiona wokół nowych smartubrań

źródło: techcrunch.com
źródło: techcrunch.com

Kolekcja ubrań dostępna jest wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Raczej nie ma powodu, aby żałować ich braku w Polsce. Nie oferują one żadnej funkcji, która byłaby faktycznie użyteczna. Za czapkę należy zapłacić 29 dolarów, za bluzę 99 dolarów, natomiast za kurtkę jeansową 139 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)