Trailer Jagged Alliance Flashback: gra zapowiada się naprawdę klimatycznie

Trailer Jagged Alliance Flashback: gra zapowiada się naprawdę klimatycznie

Trailer Jagged Alliance Flashback: gra zapowiada się naprawdę klimatycznie
Redakcja
17.05.2014 15:52, aktualizacja: 17.05.2014 16:34

Studio Full Control zaprezentowało trailer związany z grą Jagged Alliance Flashback. Póki co tytuł ten znajduje się wciąż w fazie produkcji, niemniej niektóre osoby, które zaangażowały się w jej wsparcie gdy trwała zbiórka na Kickstarterze, mogą zapoznać się z nią w ramach Early Access. Trzeba przyznać, że trailer robi wrażenie. Choć nie zobaczymy na nim żadnych przełomowych rozwiązań, a i wydaje się, że grafika w grze nie będzie niczym imponować, to jednak czuć to co najważniejsze… klimat.

Jagged Alliance Flashback Early Access Trailer

Ostatnie oficjalne Jagged Alliance pojawiło się dwa lata temu, niemniej Back in Action rozgrywane w systemie aktywnej pauzy zostało przyjęte dosyć chłodno. Gra co prawda nie była wykonana źle, niemniej brakowało jej tego co najważniejsze, co budowało klimat poprzednich Jaggedów: nieco humoru, unikalnych postaci z ręcznie rysowanymi twarzami i solidnie podkładanymi głosami. Takie coś mogliśmy zobaczyć w Jagged Alliance 2 z 1999 roku, gdzie kierowaliśmy grupą najemników, którzy za zadanie dostali zlikwidowanie despotycznej królowej pewnego niewielkiego kraju trzeciego świata. Co tu dużo mówić, gra była naprawdę miodna. Jest taka nadal i ciągle się rozwija, bo dzięki fanowskiemu dodatkowi JA2 v1.13 zamienia się w prawdziwy majstersztyk, gdzie można całe godziny spędzać na doborze uzbrojenia i wyposażenia. Później prawa do marki odbijały się od jednego do drugiego studia, ostatecznie trafiły do Full Control, które jednak zmuszone było do zorganizowania zbiórki, aby w ogóle móc stworzyć grę.

Gra będzie rozgrywać się w okresie zimnej wojny. Ponownie staniemy na czele oddziału najemników, tym razem wylądujemy na karaibskiej wysepce San Hermanos zarządzanej przez zwolennika reżimu socjalistycznego. Cel jest łatwy do przewidzenia: wpakować w niego nieco ołowiu i przywrócić tej krainie demokratyczny spokój. Oczywiście to, co proste na papierze, bywa nieco trudniejsze w realizacji. Gra może zadebiutować jeszcze w tym roku. Do tej pory niektóre kwestie nie są jasne, chociażby występowanie pojazdów, zwierząt czy piętrowych budynków. Zaprezentowany trailer daje jednak nadzieję na to, że w końcu znowu poczujemy ten niesamowity klimat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)