Tribes Ascend na weekend

Tribes Ascend na weekend

Redakcja
20.04.2012 20:12

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Tribes Ascend - sieciową strzelankę FPP osadzoną w klimacie Science Fiction oferującą zdaniem autorów najszybszą pukaninę na całej kuli ziemskiej ;-).

Akcja gry osadzona została w dalekiej przyszłości. Spośród nieustannie rozprzestrzeniającej się po wszechświecie ludzkości wyłaniają się dwie główne grupy: Krwawych Orłów i Diamentowych Mieczy, które stają naprzeciw siebie walcząc o wpływy i władzę na nowych terenach. Fabuła jednak nie odgrywa ważnej roli dla przebiegu rozgrywki, stanowi ona jedynie tło dla ciągłej rywalizacji i sieciowych pojedynków.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...jwplayer("tribesascend360pmp4").setup({height: 294, width: 480, duration: 177, autostart: false, plugins: "gapro-1", "gapro.accountid":"UA-3114185-1", "gapro.idstring":"tribesascend-360p.mp4", image: "http://images.dpcdn.pl/ImageProxy.ashx?file=Video/20120420154733.jpg&height=360&width=640&crop=1", "controlbar.position":"bottom", modes: [{ type: "flash", src: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/player57/player.swf", config: { provider: "http", "http.startparam":"start", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/tribesascend-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/tribesascend-720p.mp4", width: 1280 } ] } },{ type: "html5", config: { provider: "video", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/tribesascend-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/tribesascend-720p.mp4", width: 1280 }] } } ] }); Kto nie miał wcześniej do czynienia z którąkolwiek z części Tribes powinien choć na chwilę zajrzeć do samouczka. Oprócz szybkiego zapoznania się z obsługą odrzutowego plecaka będzie można poznać właściwości i zalety "ześlizgiwania się" po zboczach, dzięki czemu wprawny gracz może osiągać duże prędkości i błyskawicznie przemieszczać się po rozbudowanych mapach.

Przystępując do właściwej rozgrywki dokonujemy wyboru klasy postaci. Z początku do dyspozycji otrzymujemy po jednej zbroi z każdej kategorii wagowej: lekkiej, średniej i ciężkiej. Każda z nich posiada własne cechy i parametry indywidualne, a także oferuje zróżnicowany arsenał. Naszą postać można rzecz jasna odpowiednio dozbroić lub unowocześnić jej ekwipunek, ale to wszystko za punkty zarobione w trakcie gry. Jest też szybsze rozwiązanie lecz powiązane niestety z systemem mikropłatności.

Rozgrywka w Tribes Ascend odbywa się w szaleńczym tempie. Tu nie ma czasu na podchody, zastanawianie się czy dokładne planowanie akcji. Gdy tylko pojawiamy się na polu walki bez namysłu angażujemy się w pojedynek. Często bywają one bardzo żmudne i pracochłonne, gdyż nasi przeciwnicy, zresztą tak samo jak i my, mają pełną dowolność przemieszczania się drogą powietrzną. Pamiętajmy tylko, że możliwości odrzutowego plecaka są ograniczone, ale szybko się on regeneruje.

Gra prezentuje kilka trybów rozgrywki znanych chociażby z wielu innych pozycji przynależnych do tego gatunku. Należą do nich: Team Deathmatch, Capture the Flag czy Arena i Capture and Hold, które odblokowują się wraz z osiągnięciem 8 pozycji w rankingu doświadczenia. Zanim to jednak nastąpi, grę rozpoczynamy z rangą "Rekrut". System rankingowy w grze przedstawia się bardzo ciekawie oferując aż 50 poziomów rangi, z których każdy posiada unikalny tytuł oraz insygnia. Oprócz samej satysfakcji z awansowania spełnia on również określone cele sterując procesem kolejkowania w trakcie przydzielania gracza do odpowiedniej i adekwatnej dla jego rangi mapy.

Zaawansowana sceneria, rozbudowany system klas postaci i system rankingowy, bogate, futurystyczne uzbrojenie, niezwykła dynamika i nieprzewidywalność akcji z pewnością nie pozwolą nikomu nudzić się przy tym tytule.

Grę Tribes Ascend można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> FPS.

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy recenzję kolejnej odrestaurowanej serii Capcom - Devil May Cry HD Collection, piekielnej sportówki wykorzystującej sensor Kinect Diabolical Pitch, a także platformówkowej perełki od niezależnego studia, świetnego Fez. Warto również zwrócić uwagę na bezpłatne weekendowe testy beta Diablo III, które ruszają dziś wieczorem - wystarczy tylko pobrać klienta gry i założyć konto.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Trove na weekend
Trove na weekend
Rafał Szramowiat
Flickers na weekend
Flickers na weekend
Rafał Szramowiat
Loadout na weekend
Loadout na weekend
Rafał Szramowiat
Firefall na weekend
Firefall na weekend
Rafał Szramowiat
Retry? na weekend
Retry? na weekend
Rafał Szramowiat
ArcheBlade na weekend
ArcheBlade na weekend
Rafał Szramowiat
Mica-Chew na weekend
Mica-Chew na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (30)