Trillian 5.1 obsługuje Skype, sprzedaje dożywotnie licencje

Trillian 5.1 obsługuje Skype, sprzedaje dożywotnie licencje

10.11.2011 12:55

Trillian to ciekawy komunikator dostępny na wiele platform. Program umożliwia nie tylko rozmowy ze znajomymi z listy kontaktów GTalka czy Windows Live Messengera, ale również obsługę Facebooka, Twittera, a teraz również rozmowy przez Skype.

Świeżo wydana wersja 5.1 komunikatora dla Windows została wyposażona w obsługę protokołu Skype, do którego ma dostęp dzięki wykorzystaniu SkypeKit for Desktop. Dzięki temu z poziomu Trilliana można obecnie prowadzić rozmowy głosowe lub czat tekstowy ze znajomymi ze Skype, w kolejnych wersjach dodana zostanie również obsługa wideokonferencji. W sumie Trillian obsługuje teraz 11 sieci i serwisów: Skype, Windows Live Messenger, ICQ, Google Talk, AOL, Yahoo! Messenger, IRC, Bonjour, MySpace IM, Twitter, Facebook i FourSquare. W przypadku niektórych protokołów Trillian umożliwia również otrzymywanie powiadomień o nowej poczcie.

Trillian wzbogacił się również o nowy rodzaj licencji. Komunikator nadal jest darmowy, ale w dniu premiery wersji 5.1.0.15 wydawca programu, firma Cerulean Studios, ogłosiła wprowadzenie dożywotniego abonamentu, który kosztuje 60 dolarów. Do tej pory dostępne były jeszcze abonamenty miesięczny i roczny, przy czym cena tego ostatniego wynosi 12 dolarów. Osoby posiadające płatne konto mogą cieszyć się komunikatorem wolnym od reklam na wszystkich swoich urządzeniach i mają dostęp do archiwum rozmów przechowywanym w chmurze.

Najnowszą wersję Trilliana dla Windows można pobrać z naszego portalu w dziale Programy -> Internet i komunikacja -> Komunikatory internetowe. Dostępna jest również nieco wolniej rozwijana wersja dla systemu Mac OS X, oraz dla urządzeń mobilnych: iPhone'a, BlackBerry i telefonów z Androidem. W razie potrzeby można skorzystać również z wersji webowej komunikatora. Wszystkie wersje komunikatora można powiązać z jednym kontem, dzięki czemu będą dzielić listę kontaktów, ustawienia i historię rozmów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)