Truth Social w Google Play. To "Facebook Donalda Trumpa"

Truth Social w Google Play. To "Facebook Donalda Trumpa"

Serwis Donalda Trumpa dostał zielone światło od Google'a
Serwis Donalda Trumpa dostał zielone światło od Google'a
Źródło zdjęć: © Domena publiczna, Shealah Craighead
16.10.2022 19:51, aktualizacja: 17.10.2022 09:24

Założony przez byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych serwis Truth Social został uruchomiony w lutym 2022 roku. Od tego czasu można było pobrać go tylko na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady za pośrednictwem App Store'a lub, na telefony z Androidem, poprzez inne źródła niż Google Play - na przykład sklep Samsunga.

Truth Social oficjalnie reklamuje się hasłami o braku politycznej dyskryminacji, powstrzymaniu "cancel culture" i sprzeciwiania się wielkim korporacjom cyfrowym. Aplikacja jest darmowa, a swoim wyglądem i funkcjami przypomina Twittera. W miejsce publikowanego przez użytkownika "tweeta", w aplikacji Trumpa na swoim profilu można zamieścić "truth" czyli "prawdę". 

Wątpliwości sklepu Google Play

Dopiero niedawno Truth Social zostało zaakceptowane i pojawi się w Google Play. Sztandarowy sklep dla użytkowników telefonów z Androidem nie chciał udostępnić aplikacji ze względu na zbyt mało restrykcyjne zasady dotyczące moderacji.

Zdaniem Google'a nie chroniły one użytkowników przed osobami podżegającymi do przemocy lub stosującymi groźby, za które na innym portalu społecznościowym z pewnością spotkałby ich ban.

"Aplikacje mogą być rozpowszechniane przez Google Play, pod warunkiem, że są zgodne z naszymi wytycznymi dla programistów, w tym z wymogiem skutecznego moderowania treści generowanych przez użytkowników i usuwania kontrowersyjnych postów, takich jak te, które podżegają do przemocy" - poinformował rzecznik Google.

Zgodnie z informacją korporacji wszystkie wymogi dotyczące moderacji zostały już przez Truth Social spełnione i może się ona pojawić w sklepie Google Play. W dalszym ciągu aplikacja dostępna będzie jedynie dla mieszkańców USA i Kanady, ale można uzyskać dostęp do niej łącząc się poprzez VPN.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (50)