Google Play i zmiana w opiniach - nie zobaczysz wszystkich

Google Play i zmiana w opiniach - nie zobaczysz wszystkich

Smartfon z Androidem
Smartfon z Androidem
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
16.09.2022 08:37

W Google Play wdrażana jest kolejna nowość związana z wystawianiem opinii. Okazuje się, że od teraz recenzje i oceny aplikacji na Androida u różnych użytkowników będą mogły wyglądać nieco inaczej - zależnie od wykorzystywanego urządzenia.

O zmianie pisze The Verge i zwraca uwagę, że recenzje w Google Play będą automatycznie filtrowane w zależności od rodzaju urządzenia z Androidem, z poziomu którego przegląda się sklep. W praktyce chodzi więc głównie o to, by na przykład użytkownicy smartfonów widzieli opinie wystawione przez innych, którzy korzystali z programu właśnie w smartfonach i analogicznie dla tabletów czy Chromebooków.

W parze z działającym już wyświetlaniem tylko tych opinii w Google Play, które zostały wystawione w kraju, gdzie zarejestrowany jest dany użytkownik, pozwoli to uzyskiwać cenniejsze informacje od innych osób. Do tego dochodzą możliwe do włączenia filtry, dzięki którym opinie w Google Play można ograniczyć tylko do tych dotyczących najnowszej aktualizacji aplikacji lub napisanych przez użytkowników takiego samego urządzenia z Androidem jak nasze.

W dotychczasowym trybie mieszane opinie m.in. z tabletów czy smartfonów mogły być mylące - użytkownika telefonu z 5-calowym wyświetlaczem może wprowadzić w błąd recenzja wychwalająca głównie wygodę obsługi danej aplikacji (na przykład na 10-calowym tablecie). Warto zwrócić uwagę, że opisywana tu zmiana dotycząca opinii w Google Play nie jest jedyną w ostatnim czasie. Niedawno opisywaliśmy też wprowadzane 24-godzinne opóźnienie w publikowaniu nowych recenzji i ocen.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)