Trzeci wyrok w sprawie Jammie Thomas

Trzeci wyrok w sprawie Jammie Thomas

04.11.2010 15:29, aktualizacja: 05.11.2010 11:18

Znamy już wyrok sądu w trzecim z kolei procesie w sprawie Jammie Thomas-Rasset, która 5 lat temu została pozwana za udostępnienie 24 plików muzycznych w sieci Kazaa. Poprzedni wyrok nakazał Amerykance zapłacenie 80 tys. dolarów za każdy udostępniany plik, co złożyło się na szokującą kwotę prawie dwóch milionów dolarów.

Pierwszy raz informowaliśmy o sprawie Jammie Thimas-Raset trzy lata temu, kiedy zakończył się jej pierwszy proces. Amerykanka jest pierwszą osoba prywatną, która przegrała proces przeciwko RIAA. Thomas odmówiła zawarcia ugody z RIAA i odwoływała się od dwóch poprzednich wyroków. Najnowszy wyrok nakazuje Thomas zapłacenie 62,5 tys. dolarów za każdy udostępniany utwór, czyli łącznie 1,5 miliona dolarów. Wyrok nadal wydaje się bardzo wysoki, kiedy mowa o 24 utworach (2 płyty CD).

W porównaniu z odszkodowaniem zasądzonego w podobnej sprawie Joela Tenenbauma, który musiał zapłacić „jedynie” 675 tysięcy dolarów za 30 utworów, wyrok Thomas jest szokujący. Po odczytaniu wyroku reprezentant RIAA wyraził nadzieję, że pani Thomas-Rasset w końcu zaakceptuje konsekwencje swoich czynów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)