Trzy lata przerwy i wystarczy: pojawiła się nowa wersja ADW.Launcher

Trzy lata przerwy i wystarczy: pojawiła się nowa wersja ADW.Launcher
Łukasz Maślanka

17.06.2016 14:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzy lata w świecie smartfonów lub aplikacji mobilnych to szmat czasu. Wystarczy kilka miesięcy, aby program cieszący się popularnością odszedł w niebyt. Co zaś myśleć o aplikacji, której twórca najpierw skradł serca użytkowników, a potem zawiesił prace nad swoim produktem na kilka lat? A tak właśnie postąpił producent ADW.Launcher, popularnej nakładki na system dla urządzeń z Androidem. Program ten pobrały dziesiątki milionów osób, ale od 2013 r. nie pojawiły się w nim żadne zmiany. Teraz jej twórca postanowił wziąć się w garść i planuje premierę całkowicie odmienionej aplikacji.

Obraz

Wystarczy szybka wizyta na wizytówce ADW.Launcher w Google Play, aby zdać sobie sprawę ze skali zaniedbań, których dopuścił się jego twórca. Poprzednio program był aktualizowany... 27 lipca 2013 r., co w zasadzie wystarczy za cały komentarz. Sprawił tym zawód wielu użytkownikom, którym ADW.Launcher mocno przypadł do gustu.

Wygląda jednak na to, że cierpliwość zostanie im wynagrodzona. Na oficjalnym blogu producenta pojawiła się zapowiedź głębokich zmian w aplikacji. Wersja tego popularnego launchera (z numerem 2.0.1.1) wyciekła już do Sieci, można też dołączyć do grona testerów za pomocą oficjalnego mechanizmu w Google Play.

ADWLauncher 2

Co się zmieniło? Jak twierdzi producent, program został stworzony praktycznie od zera. Pojawił się nowy sposób zarządzania liczbą pulpitów na ekranie głównym smartfonu oraz dodawania widżetów. Możliwości aplikacji można także rozszerzyć za pomocą dodatkowych paczek do zainstalowania ze sklepu Google Play, które pozwolą skonfigurować własne widżety użytkownika oraz usprawnią pracę powiadomień na urządzeniu. Można też dodawać m.in. animowane gesty towarzyszące uruchamianiu aplikacji, skorzystać z motywów graficznych, które automatycznie dostosują kolorystykę do ustawionej tapety, dowolnie edytować ikony programów, kolorować widżety, skonfigurować gesty odpowiadające za działanie wybranych przez użytkownika funkcji aplikacji...

Ważnych zmian jest mnóstwo. Do listy nowości dodajmy tę, która dotyczy menu z zainstalowanymi programami, które zostało wyposażone w mechanizm wskazujący najczęściej używane i ostatnio używane programy. Ponadto, aplikacje przewiniemy od lewej do prawej strony, a nie (jak w niezmodyfikowanym Androidzie Marshmallow) od góry do dołu.

Nowa wersja launchera sprawia wrażenie, jakby autor aplikacji chciał w ten sposób przeprosić za lata przerwy w aktualizowaniu swojego dzieła. Efekty sprawiają, że warto dać szansę tej aplikacji. Dobry, płynnie działający launcher na Androida jest na wagę złota, a ADW.Launcher nie tylko pracuje bez zarzutu, ale też zostawia dużo swobody w nadaniu wyglądowi systemu operacyjnego tak dużo autorskiego sznytu, ile tylko użytkownik sobie zamarzy. Dla tych, którzy potrzebują jeszcze większej liczby opcji, twórca launchera przygotował dodatki: paczkę z rozszerzeniami do widżetów oraz powiadomień.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zaktualizowaną wersję aplikacji ADW.Launcher znajdziecie w naszej bazie programów: Android. Plik pobieracie i instalujecie na własną odpowiedzialność. W chwili pisania artykułu, możliwe jest wciąż zapisanie się do testów beta aplikacji w sklepie Google Play, niemniej po dołączeniu do tego grona, w sklepie z aplikacjami nadal wyświetla się wersja ADW.Launcher z 2013 r, przez co chętni mogą sięgnąć po wskazany przez nas plik instalacyjny.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)