Trzy nowe Pebble: nie tylko na nadgarstek i nie tylko dla sportowców

Trzy nowe Pebble: nie tylko na nadgarstek i nie tylko dla sportowców

Trzy nowe Pebble: nie tylko na nadgarstek i nie tylko dla sportowców
24.05.2016 16:29

Rynek smartzegarków nagle stał się bardziej interesujący. Lubiana firma Pebble, która karierę rozpoczęła dzięki akcji na Kickstarterze, pokazała trzy nowe modele na ten rok.

Zacznijmy od następców znanych już modeli Pebble i Pebble Time. Pebble 2 jest bardzo podobny do poprzednika i podobnie jak on ma ekran E Ink. W nowej wersji ma on rozdzielczość 168×144 piksele i został przykryty Gorilla Glass 3.

Obraz

Pebble Time 2 to godny następca już i tak świetnego zegarka. Został wyposażony w 64-kolorowy ekran E Ink o rozdzielczości 228×200 pikseli, także przykryty Gorilla Glass 3. Jego koperta została wykonana z przemysłowej stali nierdzewnej i będzie dostępna także w wersji imitującej złoto.

Obraz

Wewnątrz obu zegarków znalazł się procesor ARM Cortex M4. Akumulator powinien pozwalać na tydzień pracy z dala od ładowarki, a w przypadki Pebble Time 2 aż 10 dni. Ponadto zegarki są wodoszczelne – producent daje gwarancję przy zanurzeniu na maksymalnie 30 metrów, co zadowoli miłośników pływania i wakacyjnego nurkowania. W obu modelach pojawił się monitor pulsu, więc Pebble Time 2 i Pebble 2 spokojnie zastąpią typowo sportowe opaski.

Pebble 2 i Pebble Time 2 dostępne będą dla tych, którzy wesprą kampanię na Kickstarterze. Ich ceny to odpowiednio 99 i 169 dolarów dla odważnych. Po zakończeniu kampanii będą dostępne w tradycyjnej sprzedaży za 129 i 199 dolarów.

Gwoździem programu jest dziś Pebble Core, który zdecydowanie nie jest zegarkiem, a w zasadzie to bliżej mu do sportowego iPoda. Urządzenie można zapiąć na ubraniu i łączyć ze smartfonem, lub włożyć do niego kartę SIM i pozwolić na niezależną pracę.

Pebble Core ma wbudowany GPS i może synchronizować się z wieloma sportowymi aplikacjami, jak Strava, Runkeeper, Google Fit i podobne, dzięki czemu na poranny trening nie trzeba zabierać smartfona. Urządzenie pozwala ponadto zapisywać notatki głosowe, odtwarza muzykę ze Spotify, może zamówić Ubera i wysłać sygnał SOS do skonfigurowanych kontaktów.

Obraz

Akumulator w Pebble Core działa przez około 9 godzin. Łączność zapewni Wi-Fi i Bluetooth, a do ładowania można wykorzystać standard Qi (bezprzewodowy). Pebble Core kosztuje na Kickstarterze 69 dolarów, w sklepie będzie kosztował o 30 dolarów więcej. Będzie dostępna także wersja „dla hakerów”, którą będzie można samodzielnie oprogramować i nosić jako breloczek z uniwersalnym pilotem.

W chwili pisania artykułu, pół godziny po starcie kampanii, Pebble ma już połowę pieniędzy, o które prosi. Myślę, że nowe urządzenia są skazane na sukces.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)