iOSMultimediaRadia internetoweTuneIn Radio
TuneIn Radio ikona

TuneIn Radio26.7.1

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

TuneIn to multimedialny kombajn, którego główną funkcją jest agregacja internetowych stacji radiowych z całego świata z możliwością ich odsłuchiwania. Prócz tego dzięki aplikacji można być na bieżąco z ciekawymi wydarzeniami i nowościami muzycznymi.

Program oferuje dostęp do ogromnej bazy kanałów, podcastów i wybranych archiwalnych audycji, zarówno popularnych, nadawanych głównie w klasycznej formie, a mających odpowiedniki dostępne przez internet, jak i wyłącznie internetowych przedsięwzięć. Dla uproszczenia korzystania z usługi, wszystkie one zostały posortowane według kategorii i podkategorii. Głównymi są Muzyka, w której można wybrać gatunek muzyczny, czy któryś ważniejszy przedział czasowy z dziejów muzyki (np. lata 1960), Sport, oferująca podział na poszczególne dyscypliny, Rozmowa, przeznaczona dla stacji skupiających się na dyskusjach i słuchowiskach oraz Aktualności poświęcona wyłącznie informacjom lokalnym i ze świata. Prócz tego znaleźć można stacje mniej wyspecjalizowane, z różnego rodzaju audycjami, ale np. o ogólnokrajowym zasięgu. Po pierwszym włączeniu aplikacji użytkownik zostanie poproszony o zalogowanie się lub założenie nowego konta, w którym podać należy m.i. nazwę miasta zamieszkania, na podstawie czego proponowane będą później stacje lokalne, czy krajowe. W Polsce są to np. Trójka, TokFM, czy Radio Z.

Aplikacja posiada prosty, spójny z systemową stylistką wygląd. U dołu znajduje się lista zakładek, z poziomu których przełączyć się można między czterema głównymi widokami. Pierwszy to swego rodzaju agregator newsów zawierający najnowsze informacja ze świata muzyki, nowości muzyczne czy wywiady z artystami. Zawartość tego ekranu można zmieniać., w tym celu trzeba zjechać na sam dół listy i wybrać odpowiednią opcję. Dostosowując ten widok można wybrać do 8 kategorii informacji. Druga zakładka zawiera dodane do ulubionych stacje, z której poziomu można również wprowadzić konkretny adres URL stacji. Trzecia zakładka to wyszukiwarka zawierająca wszystkie opisane wyżej kategorie. Na końcu znaleźć można ustawienia aplikacji, z poziomu których można np. włączyć mocno upraszczający interfejs tryb samochodowy, pokazujący tylko najważniejsze przyciski, dla wygodniejszego korzystania w czasie jazdy. Można tam też dostosować zachowanie odtwarzacza, czyli kiedy ma się włączać i wyłączać wybrane radio i czy stacja ma dalej grać po wyjściu z aplikacji bądź zablokowaniu ekranu (co jest możliwe dzięki integracji z systemowym odtwarzaczem).

Ogrom funkcji i możliwość, przy jednoczesnym wrażeniu lekkości interfejsu, za sprawą bardzo płynnych animacji oraz dopracowane rozwiązania sprawiają, iż nie sposób cokolwiek zarzucić TuneIn dla iOS-a. Uwagę zwracają jedynie nieliczne braki w tłumaczeniu z języka angielskiego. Na szczęście są one rzadkością.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentTuneIn Inc
Liczba pobrań955
Data aktualizacji3 lis 2023
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna (adware)
TuneIn Radio ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)