TuneUp Utilities 2014 teraz już od AVG Technologies

TuneUp Utilities 2014 teraz już od AVG Technologies

Kuba Pawlak
05.09.2013 13:31, aktualizacja: 05.09.2013 14:46

Czy aplikacje do optymalizowania systemu Windows są przydatne? Zawsze gdy pojawiają się tego typu pytanie w komentarzach użytkowników możemy spotkać się z szeregiem kolidujących za sobą opinii.

Fakty są takie, że programy typu TuneUp Utilities 2014 nie zwiększą wydajności komputera w taki sposób jakby to zrobiła przesiadka z dysku HDD na SSD czy dołożenie pamięci RAM do komputera. Każdy z nas z pewnością zauważy jednak, że czysty system operacyjny działa znacznie szybciej niż taki, z którego korzystało się przez pół roku instalując w nim szereg aplikacji. Programy do optymalizacji starają się przywrócić system do takiego stanu wydajności bez konieczności reinstalacji dzięki usuwaniu zbędnych plików, wpisów w rejestrze czy defragmentacji dysku. TuneUp Utilities podobnie jak inne aplikacje (również darmowe) wywiązuje się z tego zadania bardzo dobrze.

350041204400023489

Dzisiaj swoją premierę ma nowa wersja TuneUp Utilities 2014. Jedną z najbardziej widocznych zmian w edycji 2014 jest nowy interfejs graficzny bazujący na dużych elementach do jakich przyzwyczaili nas producenci programów antywirusowych. Firma AVG po przejęciu TuneUp Corporation postanowiła wprowadzić minimalistyczny interfejs, w którym bez problemu odnajdzie się większość użytkowników. Oczywiście może się to nie spodobać wszystkim, ale na szczęście producent cały czas daje możliwość dostępu do pełnej palety opcji z poziomu jednej karty.

Ponadto w TuneUp Utilities 2014 znajdziemy nowy moduł odpowiedzialny za wyszukiwanie duplikatów plików, tryb lotu umożliwiający aktywację trybu oszczędności energii podczas lotu samolotem czy ulepszone narzędzie Disk Cleaner, które oczyszcza dodatkowo program iTunes oraz aplikacje ze sklepu systemu Windows 8. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do testowania nowej odsłony programu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)