Tusk wycofuje się z pomysłów cenzurowania Internetu

Redakcja

18.02.2010 14:49

W zeszłym miesiącu dość głośno zrobiło się po prezentacji rządowych propozycji zmian w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Modyfikacje dotyczyć miały m.in. wprowadzenia rejestru stron zakazanych. Okazuje się jednak, że po ostrych protestach Internautów, szef rządu zdecydował wycofać się z tego kontrowersyjnego pomysłu.

Jak czytamy na oficjalnej stronie premiera RP, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zaprezentowała nową koncepcję dotyczącą konsultacji z obywatelami w zakresie prac nad ustawą regulującą prawa podstawowe w sferze nowych technologii. Najważniejszą zmianą wydaje się być usunięcie zapisów dotyczących utworzenia Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych. Co więcej, powołana ma zostać specjalna „grupa inicjatywna” składająca się z przedstawicieli internautów, reprezentantów organizacji pozarządowych czy niektórych członków rządu. Jej zadaniem ma być określenie zasad konsultacji, których celem będzie opracowanie jak najlepszych przepisów dotyczących m.in. świadczenia usług drogą elektroniczną. Na razie wiadomo jedynie, że wszystkie konsultacje przeprowadzane będą w trybie on-line.

Pełna treść propozycji współpracy z obywatelami znajduje się na oficjalnej stronie premiera. Wszyscy zainteresowani mogą również wyrazić swoje opinie na temat posunięć rządu na serwisie Facebook.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)