TVN Player na telefonie, tablecie i telewizorze podłączonym do sieci

TVN Player na telefonie, tablecie i telewizorze podłączonym do sieci

01.12.2011 14:04

Serwis VoD (Video on Demand) TVN Player cieszy się sporą popularnością wśród polskich internautów, a będzie się cieszył jeszcze większą, gdyż programy z serwisu można już oglądać na urządzeniach mobilnych, na „inteligentnych” telewizorach podłączonych do Internetu, a nawet konsolach do gier.

TVN Player działa zaledwie od 26 sierpnia, a już dociera do tysięcy oglądających. Tylko we wrześniu tego roku odwiedziło go 775 tysięcy użytkowników, a w październiku liczba odwiedzających wzrosła do 840 tysięcy, z których każdy spędził na oglądaniu dostępnych materiałów średnio prawie 8 godzin. Nic więc dziwnego, że TVN chce poszerzać zasięg swojej platformy. Z usługi TVN Player można już korzystać na urządzeniach partnerów technologicznych serwisu, czyli HTC, Sony, Panasonic, Samsung i innych. Dostęp do materiałów wideo będzie zatem można uzyskać z poziomu urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android, telewizorów z dostępem do Internetu oraz konsoli PlayStation 3. Na wszystkich urządzeniach będzie można skorzystać z tak samo wyglądającej aplikacji i logować się na to samo konto. Co więcej, odcinek serialu zatrzymany na telefonie będzie można skończyć oglądać na telewizorze, gdyż platforma zapamięta, kiedy została wciśnięta „pauza”.

Ponadto, z wywiadu z Tomaszem Platą, dyrektorem działu TVN Online, wynika, że materiały dostępne z poziomu TVN Playera będą niedługo dostępne również poza Polską. Z tego ucieszą się z pewnością nasi rodacy, którzy często wyjeżdżają, lub mieszkają za granicą. W przyszłym roku światło dzienne ujrzy jeszcze serwis TVN Interactive — swoiste połączenie „telewizji talentów” (będzie można umieszczać własne materiały filmowe) i rozwiązań społecznościowych znanych z Kontakt 24. Sam serwis TVN Player w przyszłym roku dostępny będzie również na urządzeniach z systemem Windows Phone oraz Bada OS. Do gamy telewizorów, na których będzie można oglądać materiały z TVN, dołączą urządzenia Philipsa, Sharpa i LG. W planach jest również możliwość personalizacji serwisu, na przykład układanie własnych list odtwarzania.

Na koniec warto wspomnieć o planach wprowadzenia interaktywnych reklam. Materiały na TVN Playerze są dostępne za darmo, pod warunkiem obejrzenia maksymalnie 90-sekundowej reklamy. Na razie TVN podaje, że zachęcił do współpracy około 100 reklamodawców, ale ma nadzieję zwiększyć tę liczbę kuszącą ofertą. Interaktywna reklama ma umożliwić szybkie przejście na stronę reklamowanego towaru, komunikację z firmą na serwisie społecznościowym, znalezienie sprzedawcy w pobliżu i tak dalej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)