WindowsNarzędziaPakiety narzędzioweTweak-10

Tweak-101.0 build 1071

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Tweak-10 to niewielka, ale za to bardzo rozbudowana aplikacja służąca do modyfikacji ukrytych ustawień systemu Windows 10 i optymalizacji jego pracy. Dzięki niej możemy oczyścić komputer ze śmieci, dopasować zachowanie Menu Start do własnych potrzeb, a także szybko przejść do zaawansowanych ustawień systemu.

Aplikacja posiada kilka modułów, które umożliwiają zarówno automatyczne jak i ręczne dostosowywanie Windows 10. Najważniejszym składnikiem jest część odpowiedzialna za sprawdzanie systemu i zmianę jego ustawień na optymalne. Z poziomu głównego okna możemy uruchomić czyszczenie ze śmieci, a także porządkowanie rejestru systemowego. W razie potrzeby użytkownik może również przyśpieszyć działanie przeglądarki internetowej i zdefragmentować rejestr.

Panel boczny zapewnia dostęp do wielu dodatkowych opcji. Dzięki nim uzyskamy dostęp do informacji o systemie, poprawimy pracę dysku twardego dzięki wyłączeniu zbędnych operacji i utrzymywaniu kernela systemowego w pamięci, a także zwolnimy zbędne dane z pamięci RAM. Z poziomu Tweak-10 użytkownik może także wybrać lokalizację specjalnych folderów systemowych, zmienić dane OEM, skonfigurować opcje synchronizacji czasu i dopasować funkcję kontroli konta użytkownika do własnych potrzeb. Wśród modułów znajdziemy także odpowiedzialny za poprawę pracy w sieci: wystarczy wybrać typ połączenia, a program zajmie się optymalizacją w pełni automatycznie.

Przydatną opcją dostępną w Tweak-10 są tzw. migawki optymalizacji (snapshots). Jeżeli dokonaliśmy zmian i chcemy je zapamiętać, wystarczy z poziomu aplikacji utworzyć taką migawkę. W przypadku innych zmian, które nie będą nam odpowiadać, będziemy mogli szybko przywrócić system do poprzedniego stanu. Program oczywiście wspiera kilkustopniową poprawę pracy i efektów wizualnych, a także przywracanie wszystkich ustawień do fabrycznych oferowanych przez firmę Microsoft.

Uwaga: program jest dostępny w 14-dniowej wersji testowej. Po zakończeniu okresu testowego program przestaje działać, a użytkownik musi wykupić licencję.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
1.76 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań5 556
Data aktualizacji20 lut 2020
Rozmiar pliku24.07 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)