Twitch na desktopie. Program będzie dostępny 16 marca

Twitch na desktopie. Program będzie dostępny 16 marca

Twitch na desktopie. Program będzie dostępny 16 marca
13.03.2017 13:05

Już niedługo będzie można oglądać transmisje z Twitcha w oficjalnej, desktopowej aplikacji. 16 marca będzie można pobrać betę i sprawdzić samemu, czy rzeczywiście jest wygodniej niż w przeglądarce.

Właściciele platformy w ubiegłym roku kupili aplikację Curse, która zostanie przemianowana na oficjalny program do obsługi Twitcha. Nie wprowadzono wielu zmian. Aplikacja Twitcha będzie miała taki sam układ paneli jak Curse, obsługę czatu tekstowego, głosowego i wideo z możliwością tworzenia pokoi. Twitch obiecuje, że będzie można rozmawiać głosowo w grupach do 5 osób i łatwo pokazywać swój ekran. Do gier będą dostępne dodatki, a niebawem synchronizacja z chmurą ułatwi uzywanie tych samych dodatków na każdym komputerze. Ponadto uzyska dostęp do bogatej kolekcji narzędzi społecznościowych Twitcha, a jest nad czym pracować. Program musi zostać wyposażony w obsługę prywatnych wiadomości (whisper), możliwość śledzenia aktywności innych, udostępniania materiałów dalej, a także planowany sklep z grami i Pulse – mikroblog Twitcha, wprowadzony w ubiegłym tygodniu.

Obraz

Wróćmy jeszcze na chwilę do „Twittera na Twitchu”. Pulse wprowadzi wygodny sposób obserwowania ulubionych streamerów. Na Twitchu automatycznie będą agregowane wpisy obserwowanych osób i pokazywane na ich osobistych stronach, przypominających nieco profile na Twitterze. Oglądający zaś będą otrzymywać powiadomienia i będą mogli dyskutować pod wpisami. Dzięki temu w zasadzie nie trzeba będzie opuszczać Twitcha i zaglądać na inne portale społecznościowe.

[vimeo=http://vimeo.com/206671646]O ruch na Twitchu warto walczyć. W ubiegłym roku internauci obejrzeli na nim łącznie 292 miliardy godzin materiałów nadawanych przez 2,2 miliona osób.

Losy aplikacji możecie śledzić na stronie Twitcha.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)