Twitter: jak zmienić imię i nazwisko?

Twitter: jak zmienić imię i nazwisko?

Twitter: jak zmienić imię i nazwisko?
Twitter: jak zmienić imię i nazwisko?
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor
30.06.2022 10:18

Zmiana imienia i nazwiska na Twitterze to jedna z najłatwiejszych czynności, jakie możemy przeprowadzić w ustawieniach swojego konta. Wystarczy edycja profilu - oto, jak to zrobić.

Twitter to platforma społecznościowa do publikacji krótkich wpisów, gdzie użytkownicy komentują bieżącą sytuację w kraju i na świecie. Znane osobistości budują swoją społeczność, która aktywnie uczestniczy w życiu profilu. Konto na platformie może założyć każdy, kto ma ochotę dzielić się krótkimi przemyśleniami z szerszym gronem odbiorców.

W trakcie użytkowania może zajść potrzeba zmiany wyświetlanej nazwy profilu np. z pseudonimu na imię i nazwisko. Oto krótki przewodnik, jak to zrobić z poziomu przeglądarki.

Twitter: jak zmienić imię i nazwisko?

Logujemy się na platformie Twitter w dowolnej przeglądarce internetowej. Po lewej stronie ekranu odnajdujemy zakładkę Profil. W kolejnym kroku klikamy w przycisk Edytuj profil.

Twitter: wchodzimy do ustawienia Profil
Twitter: wchodzimy w edycję profilu

Na kolejnym ekranie w polu Nazwa możemy wpisać swoje imię i nazwisko, oficjalną nazwę konta czy też pseudonim (Nick).

Twitter: w polu Nazwa wpisujemy imię i nazwisko
Twitter: w polu Nazwa wpisujemy imię i nazwisko© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Po kliknięciu w przycisk Zapisz, dane zostaną zaktualizowane i będą widoczne od razu. Aktualizacja nie wymaga nawet przelogowania się na platformie.

Twiiter to popularne narzędzie, z którego aktywnie korzysta blisko 217 mln ludzi dziennie (stan na koniec 2021 roku). W ostatnim czasie platforma przechodzi zmiany właścicielskie, jest w trakcie przejęcia przez Elona Muska.

Krzystof Fiedor, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)