Twórcy Ingressa i Pokemon Go robią grę w stylu Harry'ego Pottera

Twórcy Ingressa i Pokemon Go robią grę w stylu Harry'ego Pottera

Twórcy Ingressa i Pokemon Go robią grę w stylu Harry'ego Pottera
09.11.2017 14:43

Niantic – studio za grami terenowymi w rozszerzonej rzeczywistości Ingress i Pokemon Go – pracuje nad kolejną grą terenową. Tym razem będzie to produkcja osadzona w uniwersum Harry'ego Pottera.

Gry takie jak Ingress czy Pokemon Go nakładają na otaczający nas świat dodatkową warstwę, w której toczy się rozgrywka. W cyfrowej rzeczywistości łączą się gracze z całego świata, poszukując ciekawych obiektów w okolicy i przemierzając prawdziwe ulice. Ingress przyciągnął specyficznych graczy, ale sukces Pokemon Go pokazał, że miliony graczy są zainteresowane taką rozrywką. Ta gra dała też studiu Niantic możliwość rozwinięcia infrastruktury, która wytrzyma takie obciążenie.

Kolejnym krokiem w rozwijaniu gier w rozszerzonej rzeczywistości będzie Harry Potter: Wizards Unite. Gracze wcielą się w adeptów magii, a w rozszerzonej rzeczywistości będą mogli doświadczyć świata wykreowanego przez J.K. Rowling, a obecnie spoczywającego w rękach Warner Bros. Interactive Entertainment.

Gracze będą mogli uczyć się kolejnych zaklęć, jednocześnie eksplorując swoje najbliższe otoczenie. W ciekawszych miejscach będą mogli zmierzyć się z legendarnymi bestiami. Oczywiście będą mogli połączyć siły w drużynach, by pokonać potężnych przeciwników. Gra ma wykorzystać doświadczenie zdobyte przez Niantic, ale wprowadzi też nowe elementy rozgrywki i mechanikę, której wcześniej nie widzieliśmy.

Na razie nie wiemy, kiedy gra będzie dostępna, ale zapowiada się ciekawie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)