TWRP z oficjalną aplikacją: łatwiej znajdziesz Custom Recovery dla swego Androida

TWRP z oficjalną aplikacją: łatwiej znajdziesz Custom Recovery dla swego Androida

TWRP z oficjalną aplikacją: łatwiej znajdziesz Custom Recovery dla swego Androida
Oskar Ziomek
18.12.2016 16:13

TeamWin Recovery Project to rozwijany od kilku lat, zmodyfikowany tryb odzyskiwania systemu dla urządzeń mobilnych z Androidem. Przede wszystkim wykorzystywany on jest jednak do wgrywania własnych ROM-ów. Dotychczas, aby skorzystać z interesującej nas kompilacji TWRP, pasującej do urządzenia, konieczne były ręczne poszukiwania. Producenci postanowili to zmienić, tworząc aplikację, której zadaniem jest automatyczne sprawdzanie, czy nie została wydana nowa wersja oprogramowania na nasz model smartfonu czy tabletu.

Chociaż pierwotnie TeamWin Recovery Project stworzony został w zasadzie tylko dla jednego modelu telefonu, z czasem baza obsługiwanych urządzeń znacznie się rozszerzyła, by dzisiaj wspierać dziesiątki popularnych telefonów i tabletów, a nawet inteligentne zegarki pracujące pod kontrolą Android Wear, settopboksy i inne androidowe urządzenia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obecnie na liście urządzeń, do których z poziomu aplikacji możemy pobrać odpowiedni obraz trybu odzyskiwania, znajdziemy modele zarówno największych korporacji, takich jak Samsung, LG, HTC, Sony, Motorola, OnePlus, Asus, Alcatel oraz Huawei, ale również marki, które dopiero od niedawna zdobywają (przynajmniej europejski) rynek, w tym Xiaomi, Oppo oraz Allview. Obsłużony zostanie również Google Pixel, Android One oraz pojedyncze modele innych firm. Warto zwrócić uwagę, iż o ile w przypadku HTC oraz Samsunga obsługiwanych jest bardzo dużo urządzeń, o tyle w przypadku pozostałych marek, lista często ogranicza się jedynie do kluczowych, flagowych modeli.

Chociaż program po zainstalowaniu pozwoli pobrać odpowiednie pliki na każdym urządzeniu, to już do ich instalacji konieczne jest posiadanie roota – odblokowanego dostępu do systemowych plików w danym smartfonie lub tablecie. Aby go uzyskać, często wystarczy skorzystać z aplikacji, które przeprowadzają odpowiednie modyfikacje nawet całkowicie automatycznie, jak na przykład Kingo Android Root. Jeśli mamy już roota w naszym urządzeniu, aplikacja TWRP wspomoże cały proces instalacji pobranych obrazów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie należy przy tym zapominać, że zarówno proces rootowania, jak i późniejszej instalacji zmodyfikowanego oprogramowania (nawet przy pomocy opisywanej aplikacji TWRP) wymaga od użytkownika pewnej wiedzy z tego zakresu i świadomości dalszych konsekwencji. Warto zatem podejść do tematu rozważnie, zgłębiając wcześniej wiedzę w tym zakresie.

Oficjalną aplikację TeamWin Recovery Project można już pobrać z naszej bazy aplikacji dla Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)