Uber jako kurier – teraz będzie mógł być wbudowany w każdą mobilną aplikację

Uber jako kurier – teraz będzie mógł być wbudowany w każdą mobilną aplikację10.06.2016 14:01
Uber jako kurier – teraz będzie mógł być wbudowany w każdą mobilną aplikację

Uber nie ma wyjścia. Na dłuższą metę albo będzie wszędzie,albo nie będzie go wcale. Szalona wręcz wycena firmy – obecnie 68miliardów dolarów – oznacza, że nieuchronne wejście na giełdęskończy się porażką. Wartość ta przekracza bowiem nawet45-krotnie roczne przychody Ubera. Amerykański startup znalazłjednak właśnie naprawdę dobry sposób na to, by być wszędzie, anie tylko w swojej aplikacji mobilnej.

Właśnie upubliczniono interfejs programowania UberRusha,dostępnej w niektórych miastach (głównie amerykańskich)rowerowej usługi kurierskiej. O ile sam UberRush nie odniósł pókico wielkiego sukcesu, to też trzeba pamiętać, że nie byłspecjalnie reklamowany. Operator usług transportowych zacząłjednak eksperymentować z łączeniem UberRusha z usługą transportusamochodowego UberX (tj. amerykańskiego odpowiednika znanego u nasUberPopa). Z tym już konkurować zwykłym kurierom byłoby znacznietrudniej – sterowane algorytmicznie sieci kurierskie, w którychauta przewożą paczki na dłuższych dystansach, podejmowane przezkurierów rowerowych na ostatniej mili, to coś, z czym zwyklikurierzy miejscy nie mieliby szans rywalizować.

350178340910688193

Otwarte API usługi UberRush przeznaczone jest dla wszystkichprogramistów aplikacji mobilnych i webowych, którzy chcielibywprowadzić do swojego oprogramowania mechanizm szybkich i prostychdostaw towarów. Księgarnie, kwiaciarnie, drogerie czy pizzerie niemusiałyby już kombinować z kwestiami dostarczenia zakupówzrobionych „na aplikację”. Zamiast tego, ich programiści waplikacji wywołaliby przez API UberRusha transport z zadanymiparametrami, korzystając z logistycznej optymalizacji wypracowanejjuż przez Ubera.

Uber oprócz oczywiście zwiększenia obrotów zyskałby na tymwiększą widoczność – logotyp „Powered by Uber” widocznebyłoby w setkach, a nawet tysiącach aplikacji firm trzecich.Pierwsze takie aplikacje już powstają, podczas zamkniętego okresutestów beta, z Rush API skorzystała np. kwiaciarnia 1800flowers ibutik Nordstrom. Korzystające z UberRusha firmy mogłybyskoncentrować się zaś lepiej na swoim własnym biznesie, a niekombinować z dostawami towarów, na czym zwykle się przecież nieznają.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)