Uber wprowadza nowy cennik dla długich przejazdów, jest pewien haczyk

Uber wprowadza nowy cennik dla długich przejazdów, jest pewien haczyk04.04.2018 15:11
Uber wprowadza nowy cennik dla długich przejazdów, jest pewien haczyk

Uber ogłosił właśnie wprowadzenie zmian w cenniku. Dotyczyć one będą przede wszystkim opłat za długie przejazdy. Zamiast dodatkowego obciążania kosztami za przekroczenie kolejnych linii aglomeracyjnych, wprowadzone zostaną po prostu nowe stawki za kilometr.

Dotąd Uber naliczał opłaty za przekroczenie granic miasta – było to kolejno 10 złotych za pierwszą strefę i 20 złotych za kolejną. Ponadto dodatkowe stałe opłaty były naliczane także w trasach do określonych miejsc – na przykład lotnisko. Teraz te opłaty przejdą do historii. Zastąpi je nowa stawka kilometrowa, jaka naliczana będzie po przejechaniu dystansu określonego indywidualnie dla każdego miasta:

  • 15 km w Warszawie
  • 10 km w Krakowie
  • 15 km w Trójmieście
  • 13 km we Wrocławiu
  • 10 km w Poznaniu
  • 12 km w Łodzi
  • 20 km na terenie konurbacji śląskiej

Po przejechaniu powyższych odległości za każdy kolejny przejechany kilometr zapłacimy 3,30 dla Ubera X i 4 zł w Uberze Select i Van. Dla przypomnienia – standardowa stawka to 1,30 zł i 0,25 za minutę dla X, 1,70 zł/km oraz 0,35 zł/min dla Select oraz 1,70 zł/km oraz 0,50 zł/min dla VAN. Co ważne, mnożniki cen będą dotyczyć tylko stawek podstawowych, nie musimy się martwić, że po przejechaniu określonego dystansu mnożona będzie kwota 3,30 lub 4 zł.

Warto zwrócić tutaj uwagę na pewien haczyk – dodatkowe opłaty (10 i 20 zł) były dotąd naliczane na trasach wyjazdowych z miasta, w określonej odległości od centrum. Teraz nowa wyższa stawka kilometrowa będzie mogła zostać naliczona nawet, jeśli przykładowe 15 km w Warszawie przejechane zostanie w ścisłym centrum.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)