Uber. Zapłać za usługę premium, a gadatliwy kierowca nie będzie się narzucać

Uber. Zapłać za usługę premium, a gadatliwy kierowca nie będzie się narzucać
15.05.2019 13:28
Uber. Zapłać za usługę premium, a gadatliwy kierowca nie będzie się narzucać

Człowiek wraca kompletnie zmęczony z pracy, albo jedzie na ważne spotkanie, a tu cyk – kierowca Ubera postanawia zrobić skrócony wykład ze swej biografii. Syn się żeni, szwagier zmienia samochód, sąsiad wierci do późna. Pasjonujące, prawda? Problem dostrzegli także włodarze firmy i mają nawet pomysł, jak go rozwiązać. Niemniej za spokój zapłacicie ekstra.

Do aplikacji trafi menu wyboru preferencji. Pozwoli określić pasażerowi, czy życzy sobie konwersacji z kierowcą. Ponadto, z poziomu tego samego menu będzie można zgłosić prośbę o pomoc z bagażem, a także określić oczekiwaną temperaturę w aucie. Wszystkie te informacje kierowca otrzyma wraz ze zleceniem. Tak, aby mógł zawczasu się przygotować, lub zrezygnować z kursu.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem – dosłownie

Jest tylko jedno ale. Otóż rozwiązanie przewidziano wyłącznie dla kursów luksusowych, które odbywają się w taryfach Uber Black i Uber Black SUV. Tańsze przejazdy Uber X oraz Uber Select, a także przejazdy grupowe Uber Pool nie zostały wzięte pod uwagę.

350262958678697921

A szkoda, bo o ile mogę zrozumieć, że kierowca pracujący za niższą stawkę nie musi nosić bagażu, o tyle przekazanie mu preferencji dotyczących rozmowy żadnego wysiłku nie kosztuje.

W Stanach Zjednoczonych funkcja "wyciszenia kierowcy" i pozostałe nowości lądują już dzisiaj. Na Starym Kontynencie powinny pojawić się niebawem. Niestety, konkretnej daty nie podano.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)