Ubisoft zapowiada Far Cry 5 i zupełnie nowego Assasin’s Creeda

Ubisoft zapowiada Far Cry 5 i zupełnie nowego Assasin’s Creeda

Ubisoft zapowiada Far Cry 5 i zupełnie nowego Assasin’s Creeda
17.05.2017 14:52

W ciągu najbliższego roku zobaczymy kilka nieźle zapowiadających się gier Ubisoftu. Jak z pewnością się domyślacie, będzie to kolejna część bardzo popularnej serii Assasin’s Creed i nowy Far Cry. Wydana zostanie także druga odsłona wyścigów The Crew.

Assasin’s Creed II pojawił się w 2009 roku, zdobywając uznanie graczy i dziennikarzy, odnosząc sukces i dając Ubisoftowi nową, rozpoznawalną markę. Nie musieliśmy długo czekać na następców, twórcy dali nam dwa oddzielne duże dodatki – Brotherhood oraz Revelations. Potem pojawiały się kolejne części, wydawane niemal jedna po drugiej, przynosząc niemal identyczną mechanikę, czasami wzbogaconą o kilka mniej istotnych elementów.

Sharpen your blade. The Assassins will soon step out of the shadows... pic.twitter.com/nUrM4A57J0

— Assassins Creed UK (@Assassins_UK) 16 maja 2017Niestety, szybki cykl wydawniczy nie tylko zatrzymał rozwój mechaniki, ale także przełożył się na niedopracowanie gier. Widać to było zwłaszcza w odsłonie Unity, która znana była przede wszystkim z licznych błędów. Pojawiły się narzekania, że seria stała się tak zwanym tasiemcem, utrzymywanym wyłącznie do odcinania kuponów i zarabiania na graczach. Skargi najwidoczniej w końcu dotarły do Ubisoftu, który poinformował, że na nową część przyjdzie nam dłużej poczekać, a dodatkowy czas ma zostać wykorzystany na wprowadzenie większych zmian i uczynienie produkcji bardziej dopracowaną.

Kilka dni temu do sieci wyciekło zdjęcie z nowej gry Ubisoftu. Pojawiły się głosy, że to nowy Assasin’s Creed. Zrzut ma przedstawiać nowego głównego protagonistę, najpewniej członka zakonu asasynów.

Assasin’s Creed: Origins?
Assasin’s Creed: Origins?

Nieoficjalne informacje wskazują, że nowa część zostanie zatytułowana Assasin’s Creed: Origins, będzie prequelem serii i jeszcze w tym roku zadebiutuje na PC, Xboksie i PlayStation. Twórcy nie potwierdzili, że zdjęcie faktycznie przedstawia Assasin’s Creed. Ogłosili jednak, ze prace nad nową odsłoną już trwają.

Yves Guillemot, współzałożyciel i obecny dyrektor generalny Ubisoftu, potwierdził, że w ciągu najbliższego roku powrócą gry serii Far Cry, The Crew i South Park. O nowych odsłonach nadal wiemy niewiele. Kolejne informacje najpewniej usłyszmy na tegorocznych targach E3. Konferencja Ubisoftu ma odbyć się 12 czerwca, a więc czekamy i liczymy na ogłoszenie czegoś naprawdę rewolucyjnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)