Ubisoft zapowiada kary dla graczy „oszukujących” w The Division

Ubisoft zapowiada kary dla graczy „oszukujących” w The Division

Ubisoft zapowiada kary dla graczy „oszukujących” w The Division
18.04.2016 17:10, aktualizacja: 19.04.2016 10:56

Tom Clancy’s The Division to zbierająca bardzo dobre recenzje, świetnie wyglądająca gra akcji z rozbudowanym trybem rozgrywki wieloosobowej. Ostatnia aktualizacja przyniosła w tym aspekcie nowy tryb, który jednak okazał się powodem problemów. Dziś wiemy już, że Ubisoft chce karać graczy, którzy wykorzystali błąd w grze, aby zdobyć dodatkowe przedmioty.

Aktualizacja oznaczona numerem 1.1 przyniosła dla trybu wieloosobowej w The Division nowy tryb o nazwie Incursions. W praktyce jest to odpowiednik rajdu i umożliwia zdobycie wielu wartościowych przedmiotów po pokonaniu licznych świetnie przygotowanych do walki przeciwników. Nagrody za ich pokonanie można było zdobyć tylko raz na tydzień, co zapowiadało wiele godzin rozgrywki. Stało się jednak inaczej.

Problem polega na tym, że jedna z map umożliwia wykorzystaniu błędu pozwalającego na przejście przez ścianę. W jego wyniku możliwe było zdobycie cennych fantów bez konieczności walki z finałowym bossem. Co więcej ukończenie mapy jest stwierdzane na podstawie jego pokonania, przez co gracze zyskali nielimitowany dostęp do chronionej przez trudnego przeciwnika skarbnicy.

Tom Clancy's The Division Trailer - Update 1.1: Incursions | Ubisoft [NA]

Z początku tylko część graczy zdecydowała się na wykorzystanie błędu. Szybko jednak dołączyli do nich inni – dysproporcja w stanie ekwipunku zaczęła bowiem rosnąć i powstało ryzyko wykluczenia „uczciwych” graczy ze względu na rosnący stan posiadania „oszukujących”. Jak donosi serwis Kotaku.co.uk, Ubisoft rozważa ukaranie graczy, którzy wzbogacili się omijając bossa.

Nie rozwiązuje to jednak problemu. Gracze już od jakiegoś czasu postulują wyłączenie trybu Incursion. Nawet po opublikowaniu łatki, część z nich wciąż posiada zebrane z wykorzystaniem błędu przedmioty. Niektórzy oczekują nawet, że Ubisoft przywróci stan serwerów sprzed opublikowania niesławnej aktualizacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)