Ubuntu 10.10 zyska dodatkowe repozytorium

Ubuntu 10.10 zyska dodatkowe repozytorium

Wojciech Cybulski
21.06.2010 19:50

Firma Canonical zapowiedziała, że nadchodzące wydanie Ubuntu 10.10 zostanie wyposażone w dodatkowe repozytorium extras.ubuntu.com, do którego trafią aplikacje, które z różnych względów nie znalazły się w oficjalnym katalogu aplikacji.

Ubuntu - podobnie jak wiele innych dystrybucji Linuksa - posiada wbudowany oficjalny katalog aplikacji, które użytkownik może pobrać i zainstalować jednym kliknięciem myszy. Jednak by dowolny program mógł trafić do oficjalnego repozytorium, twórca musi o to zabiegać już na bardzo wczesnym etapie rozwoju Ubuntu. Powoduje to, że w bazie systemu często brakuje wielu wartościowych programów, które nie zostały na czas zgłoszone deweloperom dystrybucji. Firma Canonical zdecydowała, że czas zmienić ten stan rzeczy i zapowiedziała, że już najbliższe wydanie Ubuntu 10.10 będzie posiadało dodatkowe repozytorium z programami, które nie znalazły się oficjalnym katalogu dostępnych aplikacji. Co więcej, zgłoszone aplikacje będą dostępne w nowym repozytorium także dla już wydanych wersji Ubuntu.

Nie wszystkie aplikacje będą mogły trafić do nowego repozytorium. Znajdą się tam wyłącznie programy, które nie wykazują żadnej zależności z obecnym w systemie oprogramowaniem, nośnikami, bibliotekami, narzędziami programistycznymi lub jakąkolwiek inną zawartością, która może się różnić w zależności od numeru wydania Ubuntu. Po dodaniu repozytorium extras.ubuntu.com do systemu moduł Centrum oprogramowania Ubuntu otrzyma dodatkową sekcję Co nowego oraz zostanie wyposażony w odświeżony interfejs użytkownika. Najnowsze stabilne wydanie Ubuntu można pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (106)