Ubuntu 11.04 bez podziału na "Desktop Edition" i "Netbook Edition"

Ubuntu 11.04 bez podziału na "Desktop Edition" i "Netbook Edition"

Wojciech Cybulski
09.03.2011 17:54

Canonical poinformował na łamach firmowego bloga, że wraz z wydaniem Ubuntu 11.04 zniknie podział tego systemu na edycję Desktop i Netbook.

Decyzja o rezygnacji z tworzenia dwóch oddzielnych edycji Ubuntu wynika z zastosowania nowej powłoki graficznej o nazwie Unity. Według deweloperów Unity zapewnia duży komfort pracy zarówno na netbookach, laptopach jak i komputerach stacjonarnych z monitorami o dużych przekątnych. Nie ma więc potrzeby tworzenia osobnych edycji dla różnego typu urządzeń. Canonical uważa, że rezygnacja z podziału na edycje sprawi, że nazewnictwo Ubuntu stanie się bardziej spójne. Jest to także ukłon w stronę początkujących użytkowników, którzy nie będą musieli decydować, która edycja Ubuntu jest dla nich bardziej odpowiednia. Pozwoli to także uniknąć stosowania niezupełnie wpadających w ucho nazw typu "Ubuntu Desktop Edition for notebooks".

Dzięki rezygnacji z podziału na edycje firma Canonical będzie miała w swojej ofercie jedynie dwa główne produkty - Ubuntu (dla użytkowników domowych) oraz Ubuntu Server (do zastosowań serwerowych).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)