Ubuntu App Developer Portal już działa

Ubuntu App Developer Portal już działa

27.09.2011 11:36

Od dłuższego czasu firma Canonical przygotowywała specjalną platformę dla deweloperów, która ma pomóc programistom w rozwijaniu oprogramowania dla Ubuntu.

David Planella z firmy Canonical ogłosił oficjalne otwarcie Ubuntu App Developer Portal (developer.ubuntu.com). Za pośrednictwem portalu programiści zajmujący się Ubuntu mogą zapoznać się z wykorzystywanymi technologiami, frameworkami i ogólnymi zasadami tworzenia aplikacji dla popularnej dystrybucji Linuksa.

Poza bazą odnośników do dokumentacji znajdziemy tu również pomocne materiały wideo i instrukcje zarówno dla zaczynających swoją przygodę z Ubuntu, jak i dla doświadczonych deweloperów. Programiści, którzy już umieścili swoje aplikacje w Ubuntu Software Center, mają na nowym portalu możliwość śledzenia pobrań, sprzedaży, oraz wprowadzania zmian do opisu i zrzutów ekranu programu.

Biblioteka materiałów pomocniczych zebranych w jednym miejscu znacznie ułatwi początkującym odnalezienie się w zalanym przez różnorodne frameworki, środowiska, technologie i biblioteki świecie oprogramowania otwartoźródłowego. W dzisiejszych czasach system jest tak dobry, jak dostępne na niego aplikacje, miło więc widzieć, że Canonical inwestuje czas i zasoby w jak najlepszą integrację społeczności deweloperów programów dla Ubuntu. Pozostaje mieć nadzieję, że inne dystrybucje na tym nie ucierpią, i że prawnicy firmy Apple nie zapukają do drzwi Canonicala z pozwem za użycie słowa App.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)