WindowsGrafikaDodatki do programów graficznychUFRaw

UFRaw0.19.2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

UFRaw (Unidentified Flying Raw) to darmowe narzędzie, umożliwiające odczyt i manipulację zdjęć zapisanych w formacie RAW. Wykorzystywane ono może być jako samodzielna aplikacja lub rozszerzenie popularnego Gimpa.

Program bazuje na konwerterze DCRaw i pomimo swoich małych rozmiarów oferuje całkiem spore możliwości. Z jego pomocą bardzo łatwo dokonamy korekty ekspozycji, dostosujemy balans bieli, usuniemy szumy, a także przytniemy i obrócimy obraz o zadany kąt. Z kolei wbudowany w UFRaw plug-in autorstwa Pawła Jochyma sprawia, że efekty pracy wyświetlane będą na ekranie w czasie rzeczywistym. Wszelakie przekonwertowane zdjęcia zapisać możemy z zachowaniem metadanych Exif do plików PPM, PNG, JPEG i TIFF.

UFRaw wspiera większość najpopularniejszych modeli aparatów cyfrowych takich producentów jak Canon, Pentax, Samsung, Nikon, Olympus, Fuji, Kodak i Sony, doskonale radząc sobie przy tym z obsługą plików RAW w formatach DNG, CRW, CR2, NEF, PEF, RAF, ORF, MRW oraz ARW.

Uwaga!

UFRaw wymaga zainstalowanego w systemie programu graficznego Gimp w wersji 2.4.6 lub nowszej. Najnowszą wersję Gimpa pobrać można w dziale PROGRAMY -> Grafika > Tworzenie i edycja grafiki rastrowej (patrz: Programy powiązane).

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
3.85 ocen
Twoja ocena
ProducentUdi Fuchs
Liczba pobrań17 809
Data aktualizacji4 kwi 2013
Rozmiar pliku9.15 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)