WindowsNarzędziaInne narzędziaUmwelt

Umwelt1.0.5

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Umwelt to narzędzie skierowane do użytkowników, którzy przechowują cenne pliki na dysku twardym i obawiają się, że osoby niepowołane zyskają dostęp do ich komputera.

Opisywany program umożliwia zablokowanie dostępu do komputera w momencie, kiedy jego posiadacz oddali się na uprzednio zdefiniowaną odległość. Kiedy jednak powróci, Umwelt automatycznie odblokuje desktopa bądź laptopa; alternatywnie można także skorzystać z czytnika linii papilarnych. Całe działanie aplikacji opiera się na wykorzystaniu technologii Bluetooth (jeśli takowa nie jest dostępna, Umwelt nawet się nie uruchomi).

Należy dodać, że Umwelt „nie gryzie się” z domyślnym ekranem blokady i trybem uśpienia, pozwalając na zalogowanie się do komputera przy użyciu hasła. W sytuacji, kiedy pokrywa laptopa zostanie zamknięta pod nieobecność użytkownika, ten zostanie poinformowany o tym fakcie za pośrednictwem urządzenia przenośnego z Androidem, co ma na celu ochronę komputera przed kradzieżą.

Umwelt nie przechowuje hasła użytkownika w pamięci urządzenia przenośnego, gdzie znajduje się wyłącznie klucz AES służący do odszyfrowania hasła zapisanego na dysku twardym.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentGadgetish
Liczba pobrań122
Data aktualizacji21 paź 2021
Rozmiar pliku0.00 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)