WindowsGryPlatformoweUnravel

Unravel

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Raz na jakiś czas pojawiają się takie gry, które nie tyle zapewniają nam świetnej jakości rozrywkę, co je się po prostu przeżywa. Do tej niecodziennej kategorii produktów należy również Unravel. Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z platformówką opartą na ciekawym pomyśle, ale dorośli gracze dostrzegą również nawiązania do przemijania, upływu czasu czy kwestii przyjaźni. Zaserwowano tutaj nawet wątek katastroficzny.

Zabawa opiera się na kierowaniu czerwoną laleczką zrobioną z włóczki. Sympatyczny bohater rusza w świat z misją odnalezienia zagubionych wspomnień. Stale ciągnie za sobą charakterystyczny sznurek, na czym oparto zagadki logiczne. Czasem trzeba się gdzieś podciągnąć na lassie, niekiedy zawiązać mostek pomiędzy dwoma gwoździami albo zrobić szybko trampolinkę, aby móc doskoczyć na platformę położoną dużo wyżej.

Do kombinowania zmusza ograniczona długość włóczki. Nie można po prostu przeć przed siebie. Trzeba po drodze odnajdywać motki, bo bez nich nie przejdziemy dalej. Ogromne wrażenie robi grafika. Postać podróżuje przez niezwykle szczegółowo wykonane miejscówki, dające wrażenie bycia częścią większego, realistycznego świata. Poszczególne etapy mocno różnią się od siebie i zapadają w pamięć na bardzo długo.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor Intel Core 2 Duo 2.4 GHz lub AMD Phenom X2 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce 450 GT, AMD Radeon HD 5750 lub Intel HD Graphics 4400

Ograniczenia wersji trial

Wersja testowa pozwala rozegrać pierwszy etap przygody. Obowiązuje też ograniczenie czasowe gry do łącznie 10 godzin od pierwszego jej uruchomienia.

Uwaga!

W celu instalacji gry należy pobrać program Origin - specjalną platformę internetową pozwalającą nie tylko na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi, których możemy między innymi np. zapraszać do rozgrywki. Do zabawy potrzebne będzie też zarejestrowanie darmowego konta na stronie Origin. Posiadacze nowszych gier firmy EA, takich jak Battlefield 4 czy poprzednie gry z serii FIFA, które również go potrzebują, od bardzo dawna mają je już zapewne założone.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań414
Data aktualizacji30 mar 2016
Rozmiar pliku3170.00 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)