UPC Phone — telefon stacjonarny już można zabrać ze sobą

UPC Phone — telefon stacjonarny już można zabrać ze sobą

10.10.2012 15:20

Firma UPC Polska przygotowała dla swoich abonentów bardzo ciekawy sposób na korzystanie z telefonu stacjonarnego. Nie dość, że można teraz skorzystać ze swojego telefonu w sieci UPC wszędzie, gdzie tylko jest dostęp do Internetu, to jeszcze można to zrobić na posiadanym już smartfonie — wszystko za sprawą aplikacji mobilnej UPC Phone.

Appka przygotowana przez polskiego operatora daje abonentom sporą swobodę w korzystaniu z numeru stacjonarnego, ale kierowana jest głównie do wyjeżdżających za granicę. Jeśli tylko znajdziemy WiFi lub 3G/LTE (tu trzeba się liczyć z cennikiem operatora komórkowego), będziemy mogli dzwonić i odbierać połączenia używając swojego smartfona, ale zapłacimy za nie według wybranej dla siebie taryfy UPC, a nie operatora komórkowego w roamingu. Dodatkową korzyścią jest możliwość używania smartfonu bez karty SIM lub z pustym kontem prepaid. Połączenia są rejestrowane, więc nie umknie nam żadna informacja o tym, że ktoś do nas dzwonił.

Obraz

W porównaniu do innych usług VoIP rozwiązanie UPC ma tę przewagę, że jest zupełnie niezauważalne dla dzwoniących do nas znajomych i rodziny. Nie trzeba więc informować wszystkich zainteresowanych o tym, że do piątku można nas łapać tylko na Skype, bo wciąż będziemy dostępni pod numerem domowym (jeśli tylko uda się znaleźć WiFi). Aplikacja UPC Phone dostępna jest na Androida i iOS. Po instalacji wystarczy zalogować się danymi abonenta UPC. To samo konto może obsługiwać do trzech smartfonów jednocześnie i umożliwia bezpłatną komunikację między nimi, jeśli mają dostęp do Internetu. Połączenie przychodzące można odebrać na każdym „przyłączonym” telefonie i warto pamiętać, że kto pierwszy odbierze, ten będzie rozmawiał. Aparat telefoniczny w domu także bierze udział w wyścigu…

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)