Usługi Google Play zaktualizowane do wersji 4.4. Ostatnie wydanie przed Google I/O

Usługi Google Play zaktualizowane do wersji 4.4. Ostatnie wydanie przed Google I/O
Tomek Kondrat

08.05.2014 13:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już za kilka tygodni, jak się powszechnie przypuszcza, odbędzie się premiera nowego Androida. Google nie skupia się jednak tylko na swoim systemie operacyjnym, rozwijając równocześnie swoje Usługi Play, które zaktualizowane zostały właśnie do wersji 4.4. Odświeżona wersja trafia już na urządzenia z Androidem na całym świecie.

Co nowego przynosi ta aktualizacja? Pierwszą ważną sprawą jest zaoferowanie programistom dostępu w ich aplikacjach do API Google Street View. Możliwe będzie przeglądanie miasta w widoku 360° i kontrolowanie tegoż przeglądania przez ruchy telefonem. Poprawiono też zachowanie znaczników na mapie.

Obraz

Wraz z tą aktualizacją urządzenia z Androidem dostają możliwość wykrycia, w jaki sposób przemierzamy miasto. Telefon „domyśli się” czy spacerujemy, czy jedziemy motocyklem lub samochodem. Jest to możliwe dzięki dodaniu dwóch nowych aktywności: chodzenia oraz biegania. Mogą one zostać użyte wraz z mapami, grami i innymi aplikacjami wykorzystującymi usługi lokalizacyjne.

Wraz z wersją 4.3, Google dało możliwość proszenia o prezenty w grach. Wersja 4.4 nie przyniosła zmian w API, jednak możliwy jest wybór kilku osób, które mają otrzymać prezent. Według Google'a polepszy to relacje między graczami.

Aby kupować prezenty, potrzebne są pieniądze, które można pozyskać między innymi z reklam, których mechanizmy obsługi też zostały w tej aktualizacji. Deweloperzy od teraz mogą wyświetlać reklamy produktów, które użytkownicy będą w stanie kupić z poziomu aplikacji. Reklamy będą także dopasowywane do klientów, tak by użytkownicy, którzy korzystają z aplikacji od dłuższego czasu, zobaczyli inne zestawy reklam niż ci, którzy użyli owej aplikacji po raz pierwszy.

Ostatnią rzeczą, która została zmieniona, jest Portfel Google, do którego dostęp ma być bardziej przystępny niż kiedykolwiek dotąd. Komponent odpowiedzialny za ten mechanizm z łatwością może zostać dodany do istniejących aplikacji.

Jest to ostatnia aktualizacja Usług Google Play, które przejdą kolejną metamorfozę podczas Google I/O, które odbędzie się 25 czerwca w San Francisco. Oryginalną treść notatki można przeczytać na oficjalnym blogu deweloperów Androida.

Warto wspomnieć, że w styczniu świat obiegła informacja, że Google pobiera od producentów sprzętu opłaty za możliwość używania Usług Play na ich urządzeniach. Według nieoficjalnych informacji firma z Mountain View życzy sobie 75 centów za jedno urządzenie. Plotka została jednak szybko zdementowana przez samych zainteresowanych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)