Usterka Google Maps i Waze w Apple CarPlay. Obraz ma artefakty

Usterka Google Maps i Waze w Apple CarPlay. Obraz ma artefakty03.01.2023 12:16
Problematyczne działanie Google Maps w CarPlay
Problematyczne działanie Google Maps w CarPlay
Źródło zdjęć: © Forum Apple, autoevolution

Kierowcy korzystający z Google Maps i Waze za pośrednictwem systemu Apple CarPlay skarżą się na problemy, w wyniku których z nawigacji po prostu nie da się korzystać. W niektórych samochodach interfejs aplikacji jest poszarpany do tego stopnia, że aplikacja jest nieużywalna. Efekty przypominają artefakty graficzne.

Problem Google MapsWaze w Apple CarPlay opisywany jest dokładniej przez serwis autoevolution. Okazuje się, że źródłem usterki jest iOS 16. Po aktualizacji smartfonów, w systemie CarPlay pojawia się szereg błędów. Niektórzy kierowcy mają problem właśnie z Google Maps lub Waze. Interfejs aplikacji wyświetla się niepoprawnie i to na wiele sposobów - część użytkowników widzi rozpikselowaną mapę, inni zmienione kolory i artefakty graficzne w całym interfejsie (a więc np. także na belce z informacjami o drodze).

Co ciekawe, problem generalnie ciągnie się już od kilku miesięcy i jak dotąd nie pojawiło się żadne rozwiązanie. Udało się za to potwierdzić, że usterka występuje zarówno przy połączeniu z CarPlay kablem USB, jak i bezprzewodowo oraz dotyczy jednostek w samochodach wielu marek. Zakłada się, że błąd wynika z samego iOS-a lub aplikacji, a za przykład podawane są samochody z grupy Volkswagena, w których mimo aktualizacji oprogramowania w jednostce w samochodzie, problem z CarPlay nadal występuje.

Serwis autoevolution zwraca uwagę, że niektórzy użytkownicy iPhone'ów, którzy skontaktowali się w tej sprawie z Apple'em, dostają typowe rady, jak można próbować rozwiązać problem, ale żadna z nich nie przynosi rezultatu. Co ciekawe jednak, na tę chwilę w CarPlay bez problemu działają Mapy Apple i w praktyce jest to jedyna polecana opcja dla kierowców z iPhone'ami, którzy doświadczają problemów. Niestety w tym momencie nie wiadomo, kiedy usterka zostanie rozwiązana.

20 lat serwisu dobreprogramy - relacja z Fabryki Norblina

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)