Uwaga na kradzieże kont Diablo III

Uwaga na kradzieże kont Diablo III

22.05.2012 10:27

Kolejna nieciekawa nowina dla graczy, którzy przez lata wyczekiwali nadejścia Diablo III. Pomimo zapewnień twórców, że otrzymają dopracowany produkt, zaraz po premierze tytułu musieli przymknąć oko na liczne błędy, a teraz okazuje się, że wielu osobom pokradziono konta. Firma Blizzard potwierdziła sprawę i obiecała szybko coś z tym zrobić. Prawdopodobnie chodzi o spore niedopatrzenie programistyczne.

Część osób problemu upatruje w domniemanym włamaniu na europejskie serwery, które podobno miało niedawno miejsce, lecz pojawiły się również wieści o prostym sposobie na sklonowanie ID sesji. Dzięki temu hakerom nie są potrzebne żadne dane, aby przejąć czyjeś konto — wystarczy, że braliśmy udział w publicznej grze i już jesteśmy w gronie narażonych. Zalecana jest zmiana hasła na Battle.net i korzystanie z generatora tokenów.

W najlepszym wypadku osoby, które dotknęło zjawisko, potraciły złoto oraz zgromadzone przedmioty. W gorszym, ich konta odsprzedano i to też nie zawsze świadomym oszustwa nabywcom. Blizzard zapewnił, że przywróci grę do stanu sprzed ataków, nie wiadomo niemniej czy diablomaniakom uda się wszystko odzyskać.

Aktualizacja, 22.05.2012 11:33

Blizzard na chwilę obecną odsyła graczy do lektury wątku na oficjalnym forum poświęconego temu, jak firma zabezpiecza swoje produkty. Równocześnie poinformowano, że nie odkryto jeszcze źródła zgłaszanego problemu. Oficjalnie przejąć konto innej osoby można wyłącznie znając do niego hasło.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)