Uwaga na powiadomienia w iPhone'ach. Znak z języka sindhi zawiesza iOS-a

Uwaga na powiadomienia w iPhone'ach. Znak z języka sindhi zawiesza iOS‑a

Błąd w iOS-ie prowadzi do zawieszenia smartfonu, fot. Getty Images
Błąd w iOS-ie prowadzi do zawieszenia smartfonu, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
24.04.2020 14:10

Użytkownicy iPhone'ów (i najpewniej innych urządzeń z iOS-em) powinni zwrócić szczególną uwagę na zachowanie swoich urządzeń w najbliższym czasie. Jeden ze znaków z języka sindhi stosowanego między innymi w Indiach okazuje się bowiem zawieszać system iOS, jeśli zostanie wysłany w wiadomości i wyświetlony w powiadomieniu. Na tę chwilę nie da się temu zapobiec inaczej, niż wyłączając powiadomienia.

O najnowszych szczegółach tego zjawiska poinformował ZDNet. Jak się okazuje, choć wcześniej sądzono, że problem wywołuje dopiero rzeczony znak w parze z emoji z włoską flagą, teraz wszystko wskazuje na to, że źródłem błędu jest tylko znak języka sindhi. Wysłany do kogoś w formie wiadomości wpływa na iOS-a do tego stopnia, że system przestaje reagować na podstawowe polecenia i zawiesza się, a ostatecznie iPhone'a trzeba zrestartować, by móc dalej z niego korzystać.

Chociaż istnieje duża szansa, że w Polsce mało komu grozi odebranie tego znaku w prywatnej rozmowie, warto zaznaczyć, że problematyczny jest sam system powiadomień, a nie powiązanie z konkretnym programem. Oznacza to, że usterka pojawi się niezależnie od komunikatora lub innej aplikacji, w której powiadomieniu pojawi się opisywany symbol – osób rozsyłających dla zabawy wiadomości z felernym znakiem za granicą podobno już nie brakuje.

Opisywany problem nie jest pierwszym tego rodzaju, który zdarza się w iPhone'ach. W 2018 roku podobny kłopot sprawiał jeden ze znaków języka telugu. Wówczas Apple stosunkowo szybko rozwiązał usterkę aktualizacją iOS-a. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że obecny błąd nie dotyczy testowego wciąż iOS-a 13.4.5, który ma się pojawić w smartfonach w nadchodzących tygodniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)