Uważaj na „okazje”: odnowione, używane konsole Xbox One są droższe niż nowe

Uważaj na „okazje”: odnowione, używane konsole Xbox One są droższe niż nowe

Uważaj na „okazje”: odnowione, używane konsole Xbox One są droższe niż nowe
30.05.2016 11:06

„Panie, nówka nieśmigana” – zawołanie handlarzy autpowinny sobie teraz przyswoić sklepy RTV, by zwiększyć w Polscesprzedaż konsol Xbox One. W czym problem? W wielu sieciachpojawiły się w sprzedaży w nowych opakowaniach konsolenie nowe, lecz odnowione („refurbished”), sprzedawane jednak wcenach takich samych, a nawet wyższych, niż sprzęt prosto zfabryki.

Pochodzący bezpośrednio z Microsoftu sprzęt jest oczywiścieodpowiednio oznakowany – na pudełku można zauważyć u górnejkrawędzi linię napisów informującą w wielu językach (w tympolskim), że mamy do czynienia z produktem odnowionym, a małymdrukiem znalazł się dopisek o możliwości występowania „drobnychkosmetycznych niedoskonałości”.

Obraz

Jak informuje AntyRadio, same sklepy jednak już o tym nigdzie niepiszą, raczej starając się zwrócić uwagę nabywców normalną24-miesięczną gwarancją, i ciekawymi zestawami gier. Nic w tymdziwnego – kto by chciał kupić sprzęt używany, najpewniejpoleasingowy, skoro w tej samej cenie, albo i taniej może dostaćkonsolę nową?

Obecnie w Sieci można znaleźć nowe konsole Microsoftu w ceniejuż od 1200 zł (i to często w wersjach z dyskiem 1 TB czy takimigrami jak Quantum Break), tymczasem takie „odnowione” konsole wsklepach kosztują 1499 zł (model 500 GB, z padem i kartami XboxLive Gold) lub 1899 zł (wersja jw. ale z dołożoną kamerką 3DKinect).

W zestawach bez Kinecta znalazły się też gry – np. FIFA 16 iMinecraft, Call of Duty i Minecraft czy Far Cry 4, Watch Dogs iMinecraft, zestaw z Kinectem zawiera zaś Kinect Sports Rivals, DanceCentral Spotlight i Zoo Tycoon – ale wciąż trudno sądzić, byuzasadniały one taką cenę. Można sądzić, że ktoś pozyskałsporą partię takich odnowionych konsol za niższą cenę i postarałsię je wprowadzić do sprzedaży w idealnym momencie, tuż przedDniem Dziecka.

Jeśli więc macie w planach kupić teraz Xboksa One, to radzimyuważnie przypatrywać się pudełku. 1500 zł za używaną konsolęto zdecydowanie za dużo. Microsoft w swoim amerykańskim sklepiesprzedawał je (i to z zestawem słuchawkowym) za 249dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)