Uzyskaj Office – a przy tym utrać możliwość resetowania Windowsa 10

Uzyskaj Office – a przy tym utrać możliwość resetowania Windowsa 10
17.03.2017 14:08
Uzyskaj Office – a przy tym utrać możliwość resetowania Windowsa 10

Aplikacja Uzyskaj Office jest domyślnie preinstalowana w Windows10 – i w założeniu ma jedno zastosowanie. Ma ułatwićużytkownikowi kupienie pakietu Microsoft Office. Czy ktoś z tegokorzysta, tego nie wiemy. Wiemy jednak, że Uzyskaj Office zyskałoostatnio jeszcze jedno zastosowanie. Pozwala zablokować resetowanieWindowsa.

Funkcja Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowegopotrafi pomóc wtedy, gdy zawodzi wszystko inne, a Windows działafatalnie. Wybierając opcję Usuń wszystko możemy uzyskać systemtak świeży, jak to tylko możliwe. Przynajmniej tak być powinno.Jeśli jednak na komputerze z systemem Windows 10 z RocznicowąAktualizacją (1607) mamy aplikację Uzyskaj Office (Get Office) wwersji 17.7909.7600 lub późniejszej, niestety komputera niezresetujemy.

350197130335643585

Ten problem pojawił się przy okazji ostatniej wtorkowejaktualizacji systemu – łatka KB4013418 spowodowała wieleusterek, na tyle dotkliwych, że niektórzy użytkownicy zdecydowalisię zresetować Windows do ustawień początkowych. Nic z tego! Zjakiegoś powodu w trakcie procesu po kilkunastu minutach przygotowańdostajemy powiadomienie, że niektóre pliki nie mogą zostaćusunięte. Proces się kończy, ustawienia fabryczne nie zostająprzywrócone, powtarzanie resetowania niczego nie daje.

Microsoft przyznał,że faktycznie tak się dzieje, i że winna jest aplikacja UzyskajOffice. Co najdziwniejsze w tym wszystkim, ręczne usunięcieaplikacji przed próbą resetowania nie pomaga. Prace nad usunięciemtej usterki trwają, użytkownicy zostaną powiadomieni, kiedy jużbędzie gotowa poprawka pozwalająca na zresetowanie komputera.

350197130335840193

Dlaczego jakaś bzdurna aplikacja może zablokować ważnąfunkcjonalność systemu operacyjnego – tego niestety niewyjaśniono. Zapewne jest to skomplikowane.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)