Vectra nie działa. Brak internetu w wielu miastach w Polsce

Vectra nie działa. Brak internetu w wielu miastach w Polsce

Awaria internetu
Awaria internetu
Źródło zdjęć: © downdetector
Łukasz Michalik
01.12.2021 21:29

Użytkownicy Vectry ponownie mają problemy. Najnowsza awaria ma zasięg ogólnopolski – zgłoszenia o braku dostępu do Sieci napływają z miast w różnych rejonach kraju.

Jak sygnalizują użytkownicy serwisu Downdetector, 1 grudnia, przed godziną 21 wystąpiły problemy w dostępie do internetu dla użytkowników Vectry. Mimo napływających zgłoszeń dostawca internetu na razie nie odniósł się do awarii na swoich oficjalnych profilach zarówno na Twitterze, jak i na Facebooku.

Awaria wydaje się jednak mieć masowy charakter. Liczba zgłoszeń o problemach, zazwyczaj niska, wieczorem gwałtownie podskoczyła do ponad 8 tys. i w momencie pisania tego tekstu nie ustabilizowała się.

Liczba zgłoszeń o problemach gwałtownie wzrosła
Liczba zgłoszeń o problemach gwałtownie wzrosła© Downdetector

Co istotne, mimo milczenia ze strony usługodawcy, użytkownicy próbują na własną rękę rozwiązać problem, wymieniając się sugestiami, co może pomóc w przywróceniu dostępu do Sieci.

Użytkownicy szukają rozwiązań na własną rękę
Użytkownicy szukają rozwiązań na własną rękę© Downdetector

Wygląda na to, że – sądząc po opublikowanych radach i reakcjach na nie, pomocna może okazać się zmiana systemowych ustawień dostępu do internetu i modyfikacja adresów serwerów DNS.

Warto podkreslić, że jest to kolejna z serii awarii tego operatora. O wcześniejszych problemach klientów Vectry informowaliśmy m.in. na początku roku. Kolejna, istotna awaria, z którą borykali się klienci Vectry, dotyczyła przerwy w dostępie do usług Google'a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)