MacOSNarzędziaSzyfrowanie danychVeraCrypt
VeraCrypt ikona

VeraCrypt1.25.9

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

VeraCrypt to narzędzie do szyfrowania danych, bazujące na TrueCrypcie, w pełni z nim kompatybilne i naprawiające wiele błędów poprzednika. VeraCrypt dodatkowo zabezpieczył algorytmy szyfrowania partycji systemowych, dzięki czemu szyfrowanie jest odporne na nowoczesne ataki brute-force. Ponadto w VeraCrypcie zabezpieczone zostało wiele luk, które zostały znalezione w TrueCrypcie.

VeraCrypt ma możliwość otwierania woluminów zabezpieczonych przez TrueCrypta, a także konwertowania kontenerów i niesystemowych partycji z formatu TrueCrypta na format używany przez VeraCrypt.

VeraCrypt może szyfrować dane algorytmami: AES, Serpent, Twofish, Camellia, Kuznyechik i ich różnymi kombinacjami.

Jednym z dodatkowych zabezpieczeń jest drobne opóźnienie otwierania partycji, które nie przeszkadza użytkownikowi, ale utrudnia ataki. Podczas korzystania z odszyfrowanych danych nie ma żadnych opóźnień.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
ProducentIDRIX EURL
Liczba pobrań1 054
Data aktualizacji21 lut 2022
Rozmiar pliku11.47 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
VeraCrypt ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)