Viber porzuca wsparcie dla aplikacji na Windowsa 10 (aktualizacja)

Viber porzuca wsparcie dla aplikacji na Windowsa 10 (aktualizacja)

Viber porzuca wsparcie dla aplikacji na Windowsa 10 (aktualizacja)
03.03.2017 10:37, aktualizacja: 04.03.2017 10:26

Aktualizacja, 13:05 Zwróciliśmy się do przedstawicieli Vibera, aby zweryfikować informację u źrodła. Oto odpowiedź: Aktualnie nie planujemy prac nad nowymi wersjami dla Windowsa 10 i skupiamy się na nowych wersjach dla Androida, iOS-a, a także dla pecetów (aplikacja win32 – przyp.red.) Wkrótce udostępnimy wersję aplikacji, do której trafią wszystkie niezbędne poprawki, i która pozwoli kontynuować korzystanie z Vibera na Twoim urządzeniu.

Viber nie wyróżnia się raczej na tle innych popularnych mulitplatformowych komunikatorów – funkcje wieloosobowych rozmów, połączeń audio i wideo stanowią dziś raczej standard. Mimo to Viber cieszy się wielką popularnością, zaś przez Aleksandra Łukaszenkę uważany jest niemal za białoruskie dobro narodowe.

Aplikacji nie można także odmówić prężnego rozwoju: w ostatnim czasie dodana została między innymi funkcja wysyłania samousuwających się wiadomości. Niestety, nie wszyscy będą mogli cieszyć się kolejnymi nowinkami w popularnym także w Polsce komunikatorze. Twórcy poinformowali bowiem, że nie planują w najbliższym czasie udostępniać żadnych aktualizacji uniwersalnej aplikacji Vibera dla Windowsa 10.

Serwis wp-seven.ru informuje, powołując się na pomoc techniczną, że twórcy programu wstrzymali rozwój aplikacji UWP Vibera, a zatem dostępnej na mobilnym i pełnym Windowsie 10 w Windows Store. Jest to o tyle zaskakujące, że dotychczas nie można było powiedzieć, aby uniwersalna aplikacja była traktowana po macoszemu – aktualizacje z nowymi funkcjami pojawiały się regularnie. Powodem są problemy samego Vibera:

Aby efektywniej rozdzielić ograniczone zasoby naszej firmy, zdecydowaliśmy wstrzymać prace nad nowymi funkcjami i aktualizacjami Vibera dla Windowsa 10. Nasz zespół nie planuje w najbliższym czasie wznowienia prac.

Aplikacja UWP będzie zatem działać, ale nie należy się spodziewać żadnych łatek czy nowych funkcji. Użytkownicy mobilnego Windowsa pozostają zatem bez jakichkolwiek aktualizacji, w bardziej komfortowej sytuacji znaleźli się użytkownicy dekstopowego Windowsa, którzy mogą wciąż korzystać z Vibera w wersji win32. Przynajmniej na na razie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)