Viber Viber 15.0.0.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Viber to cieszący się coraz większą popularnością komunikator internetowy, będący konkurentem dla Skype'a i WhatsApp. Jego użytkownicy mogą wysyłać pomiędzy sobą wiadomości tekstowe, udostępniać zdjęcia, a także prowadzić rozmowy głosowe oraz wideorozmowy.

Aplikacja bazuje na protokole VoIP i stworzona została jako darmowa alternatywa dla standardowych sposobów komunikacji przy użyciu telefonów komórkowych czy smartfonów. Charakteryzuje się ona prostym oraz przejrzystym interfejsem graficznym, umożliwiając użytkownikowi prowadzenie rozmów tekstowych, głosowych czy też wideo. Viber stworzony został w 2010 roku i w początkowej fazie dostępny był jedynie dla iPhone'ów. Aktualnie skupia on wokół siebie ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie i dostępny jest dla komputerów z systemem Windows oraz Mac OS, a także urządzeń pracujących pod kontrolą Androida, BlackBerry OS, iOSa, Symbiana, Bada oraz Windows Phone'a.

Korzystanie z komunikatora przypomina w znacznym stopniu używanie standardowego telefonu. Nawiązywanie połączeń pomiędzy użytkownikami nie odbywa się z wykorzystaniem nazw kont (jak np. w Skype) a przy użyciu prawdziwych numerów telefonów, które użyte zostały podczas tworzenia i aktywacji własnego profilu. Przykładowo przy użyciu Viber komunikować możemy się zgodnie z schematami komputer-komputer, komputer-telefon, telefon-telefon, a wszystko co jest wymagane to połączenie internetowe (np. WiFi czy 3G). Aplikacja potrafi synchronizować przesyłane treści pomiędzy wersją mobilną i desktopową.

Uwaga!

  • Do aktywacji konta użytkownika na komputerze wymagana jest uprzednia instalacja komunikatora na telefonie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

program bezpłatny, łatwość instalacji i obsługi, brak logowania, wysyłanie wiadomości tekstowych, głosowych, obrazów i wideo
centralna baza danych, do której użytkownik nie ma dostępu
ocena użytkownika
17.01.2019 23:45 • Recenzja do wersji 9.9.6.53

Viber jest chyba najpopularniejszym programem do prowadzenia wideorozmów za pośrednictwem smartfonów. Pobrałem go ze strony Google Store i szybko i bez problemów zainstalowałem. Program działa w oparciu o listę numerów telefonicznych, które mamy w naszym smartfonie tworząc z nich własną bazę danych, która umożliwia bezpośrednie i bezpłatne łączenie się z innymi jego użytkownikami na całym świecie. Nie trzeba się logować jak w przypadku Skype’a. Oczywiście, aby skorzystać z Vibera należy mieć dostęp do połączenia internetowego WiFi i 3G (tak, jak w moim przypadku). Można też za jego pośrednictwem wysyłać wiadomości tekstowe (sms-y) i głosowe (te ostatnie przedtem możemy odsłuchać) oraz zdjęcia i wideoklipy. I to wszystkie funkcje Vibera i zarazem jego pozytywy. Trzeba przyznać, że aplikacja działa jak należy.

Do negatywów należy natomiast kopiowanie naszych numerów telefonów do centralnego serwera Vibera, co niekoniecznie ma pozytywne następstwa (czasem przychodzą jakieś dziwne wiadomości od nieznanych osób).

W sumie jednak pozytywy przeważają.

Nie zdążyłem zauważyć
Czytaj poniżej !
ocena użytkownika
12.03.2018 15:17 • Recenzja do wersji 8.4.0.5

Kiedyś zainstalowałem to "cudo" i PIERWSZE co robi to BEZ Żadnego ostrzeżenia, o pytani nie wspominając od razu wysyła na swój serwer Całą Twoją Książkę teleAdresową Twoich Kontaktów. Imiona, Pseudonimy, Nazwiska, adresy, @dresy, telefony i WSZELKIE dodatkowe info które tam ludzie powpisywali myśląc, że to będzie dla nich samych ląduje na serwerze cwaniaków.
Widziałem usługi i aplikacje które za opłatą pomagają odszukiwać szukanych pojedynczych ludzi na całym świecie. Zastanawiałem się skąd oni to wiedzą …